Предмет: Химия, автор: osadcukbogdana38

як кислотні дощі впливають на рослинний і твариний світ.

Ответы

Автор ответа: mmandryka12
0
Безпосередня загибель рослин найбільшою мірою спостерігається поблизу від безпосереднього джерела викидів, а також в радіусі кількох десятків кілометрів від цього джерела. Головною причиною є висока концентрація двоокису сірки. Це з'єднання адсорбується на поверхні рослини, головним чином на його листі, і проникаючи в організм рослини бере участь в різних окисно - відновних реакціях. Під їх впливом відбувається окислення ненасичених жирних кислот мембран, тим самим змінюється їх проникність, що надалі впливає на такі жизнено-важливі процеси як дихання і фотосинтез. В першу чергу відбувається загибель лишайників, які можуть існувати тільки при дуже чистому стані навколишнього середовища. Лишайники є чутливими індикаторами різних видів повітряного забруднення. Недавні дослідження, проведені в університеті Ноттінгема, показали, що утворюють подушки види роду С1аdonia можуть служити чутливими індикаторами кислотних дощів. Величезної шкоди завдають кислотні дощі лісам. Ліси висихають, розвивається суховершинность на великих площах. Кислота збільшує рухливість в грунтах алюмінію, який токсичний для дрібних коренів, і це призводить до пригнічення листя і хвої, крихкості гілок. Особливо страждають хвойні дерева, тому що хвоя змінюється рідше, ніж листя, і тому накопичує більше шкідливих речовин за один і той же період. Хвойні дерева жовтіють, у них зріджуються крони, пошкоджуються дрібні коріння. Але і у листяних дерев змінюється забарвлення листя, передчасно опадає листя, гине частина крони, пошкоджується кора. Природного поновлення хвойних і листяних лісів не відбувається. Все більшої шкоди кислотні дощі завдають сільськогосподарським культурам: пошкоджуються покривні тканини рослин, змінюється обмін речовин в клітинах, рослини сповільнюють ріст і розвиток, зменшується їх опірність до хвороб і паразитів, падає врожайність.
Автор ответа: mmmmolena2
0

Ответ:

Кислотні дощі переносяться вітрами у вигляді кислотного туману й випадають на землю кислотними дощами та кислотним снігом. Негативні наслідки проявляються на всій екосистемі. Руйнується ґрунт, у водоймах гинуть цінні види промислових риб, зникає унікальна рослинність, наявна інтенсивна міграція багатьох хімічних елементів, жовтіють і гинуть хвойні дерева і т. д. Сильно руйнуються цінні історичні пам’ятки.

Якщо людина потрапляє під кислотний дощ, подразнюється її шкіра і слизові оболонки, порушується дихальна діяльність, з’являється біль у грудях. Через забруднену воду люди можуть одержувати дуже важкі отруєння. Засоби по запобіганню негативного впливу кислотних опадів – це боротьба із забрудненістю атмосфери, яка має проводитися комплексними заходами об’єднанням країн.

Так як сірка та азот потрапляють в атмосферу через ТЕС та двигуни автомобілів, то і способи боротьби із забрудненням атмосфери ґрунтуються на очищенні та утилізацію газів та пилу від ТЕС, і регулюванні двигунів внутрішнього згорання та встановленні на них спеціальних каталізаторів. Кислотні опади – глобальна екологічна проблема людства, причиною якої і стала сама людина. Будь-хто має нести відповідальність за наслідки своїх дій, тому люди просто зобов’язані зробити все можливе, щоб зменшити негативні наслідки кислотних опадів і запобігти їм.

Похожие вопросы