Предмет: Другие предметы, автор: bigb71547

твір на тему "Чи правий Рей Бредбері, що наука може знищити цивілізацію?"
(за твором 451 градус за фарангейтом)

Ответы

Автор ответа: Robinys
1

Ми живемо на початку XXI століття. Світ з головою поринув у науково-технічний прогрес. Ті речі, які ще пів століття тому здавались чимось нереальним, зараз повністю заполонили наше життя. Але попри все кожна нація і народ намагається зберегти свою культурну спадщину. Одним із способів збереження є пам'ять, а ще книги. Вони немов конденсат людської пам'яті, розуму. Саме на сторінках книг оживають різні цивілізації, казкові герої, незвичайні пригоди. Михайло Булгаков у своєму романі «Майстер і Маргарита» писав: «Рукописи не горять!» Звичайно, це була метафора, але за її допомогою письменник хотів наголосити на вічності друкованого чи писаного слова.

Років 30 тому назад, люди масово скуповували книги. Вони поповнювали свої бібліотеки, вишукували рідкісні і заборонені видання, а потім просто ставили їх на полички, можливо, так і ніколи не відкриваючи. А ще раніше, власна бібліотека в домі означала не тільки освіченість людей, а їхню заможність і приналежність до вищого класу. Зараз, в більшості, ми надаємо перевагу електронним варіантам книг. Вони зручніші у використанні, та й набагато дешевше скачати книгу з інтернету, а ніж придбати її в книгарні. На превеликий жаль моє покоління все частіше і частіше відмовляється від книги взагалі. Люди дедалі частіше заповнюють своє життя всяким непотребом. Просту звичку почитати перед сном, у більшості давно витіснили телебачення та інтернет. Невже у майбутньому ми категорично відмовимося від друкованої на папері книги?

Саме звідси випливає актуальність проблеми, яка зумовила вибір теми, адже мало хто задумується над теперішнім, минулим, майбутнім. Більшість з нас просто живе одним днем, однією миттю. Ми віримо в різні пророцтва і беззаперечно довіряємо всьому, що пропонують нам засоби масової інформації. Великим щастям є те, що люди можуть вільно висловлювати свою думку, не боятися утисків влади. Але так було не завжди, і хто знає як довго ще триватиме свобода слова в нашій країні, у всьому світі. Наприклад, американський письменник Рей Бредбері був першим із фантастів, хто забив на сполох, щодо згубних наслідків науково-технічного прогресу. Творчий шлях цього письменника є об'єктом даної роботи. В його творах звучить мотив про самоцінності особистості, про недопустимість утисків людини технізованим суспільством, підміну живого бездушним організмом. Бредбері передбачає небезпеку у розпаді людських зв'язків, у відторгненні особистості, у відсутності наступності поколінь і в запереченні досвіду нагромадженого ним. Фантастика Бредбері в деякій мірі завжди сумна, тому що вона проникнута усвідомленням неминучості втрат на тому важкому шляху, який проходить людство.

Один із найбільших творів Бредбері - це роман «451° за Фаренгейтом». Цей твір є предметом дослідження курсової роботи. Свого часу роман приніс авторові славу та визнання і продовжує захоплювати мільйони читачів своїм глибоким змістом. Книга була написана у 1953 році. Багато речей, які здавались неможливими, вже через 20 років після виходу роману стали в США беззаперечною реальністю. Америка в середині XX століття постала перед світом, як єдина країна, яка наважилася використовувати атомну бомбу. Після закінчення Другої світової війни Вашингтон поклав початок холодній війні. Весь той час швидкими темпами росла в США - і продовжує рости - міць воєнно-промислового комплексу. В роки маккартизму прогресивних американських письменників залишали всякого заробітку, саджали в тюрми, штовхали на самогубство. Великою заслугою Бредбері в той час було те, що він насмілився сказати своїм «фантастичним» романом про прояви деяких типових явищ американської сучасності (хоча багато хто з читачів вирішив, що він пише про щось анекдотично неправдоподібне, таке, що немає ніякого відношення до сучасності). В романі чітко зображується перемога в США найтемніших сил, сил фашизму, і логіка подій приводить головного героя до активної боротьби з суспільним злом.

Метою цієї курсової роботи є визначення жанрової своєрідності твору «451° за Фаренгейтом» Рея Бредбері. Потрібно доказати приналежність цього твору до такого жанру, як наукова фантастика, а ще доказати, що цей роман є антиутопією, визначити проблематику даного твору та його актуальність сьогодні.

Рей Дуглас Бредбері - відомий американський письменник-фантаст. Здається, він ніби з жахом зазирає в майбутнє, бо зневірився в цивілізації. Більшість його оповідань огорнена сумом. Майбутнє уявляється письменнику в темних тонах. Особливо чітко це зображено у романі «451° за Фаренгейтом». Роман-антиутопія вперше побачив світ у 1953. Цей роман Рей Бредбері надрукував на взятій напрокат у громадській бібліотеці друкарській машинці на основі рукописних заміток. Скорочений до новели роман був надрукований в журналі «Galaxy Science Fiction» у 1951 році. 1954 року роман був надрукований частинами в перших числах журналу «Playboy».

Надіюсь допоміг тобі, хоч якось.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: olesyasavchuk76
Предмет: Биология, автор: sredakristina2