Предмет: Физика,
автор: karina111112354d
Якою є концентрація цукру в сечі хворого на діабет, якщо при проведенні дослідження виявлено, що кут повороту площини коливань світлового променя α=7, довжина кювети з досліджуваним матеріалом 10 см, питома оптична обертальна здатність довжини хвилі на які працює поляриметр дорівнює [α]=6.67 град·см2/г
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Для визначення концентрації цукру в сечі хворого на діабет можна скористатися законом Бейра-Ламберта, який встановлює залежність між концентрацією речовини та її оптичною щільністю.
Згідно з цим законом, оптична щільність розчину (D) пропорційна концентрації розчиненої речовини (c) та довжині шляху (l), пройденого світлом через розчин:
D = α * c * l,
де α - питома оптична обертальна здатність, l - довжина кювети.
У задачі дано, що α = 6.67 град·см2/г, l = 10 см, а кут повороту площини коливань світлового променя α = 7 градусів.
Тоді ми можемо знайти концентрацію цукру:
c = D / (α * l) = (α * α) / (l * 100 * α) * α = 0.1005 г/см³
Отже, концентрація цукру в сечі хворого на діабет дорівнює 0.1005 г/см³.
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: p3486775
Предмет: Физика,
автор: nadyapavlenko2008
Предмет: Биология,
автор: m0079
Предмет: Українська мова,
автор: Lanochka21
Предмет: История,
автор: glitz1902