Предмет: Українська мова, автор: pavlunenkokatya

ВИКОНАЙТЕ ТРИ ЗАВДАННЯ!!!
І. Прочитайте текст. Визначте головну думку автора. Дайте назву текстові. Обгрунтуйте його належність до публіцистичного стилю. Якими мовними засобами передається авторське ставлення до порушеної теми?

ІІ. Складіть план прочитаного тексту. Напишіть докладний переказ тексту.

ІІІ. Висловте свої міркування (письмово) на тему: «Як зробити навчання в школі ефективнішим і цікавішим?»

Що потрібно для того, аби школа стала для дітей не місцем муки, а домом радості? Чого нинішній системі шкільної освіти бракує?

Психологи переконливо довели, що різні слова, образи, факти, числа, поняття запам'ятовуються дуже добре й міцно шляхом використання асоціативного мислення, тобто пов'язуванням, наприклад, числа з якоюсь відомою, очевидною для людини датою, словосполучення — з певними яскравими пам'ятними образами. За допомогою підключення асоціативного мислення матеріал будь-якої складності запам'ятовується краще, тому треба було б увести до шкільної програми окремий предмет, який навчав би дітей простих способів запам'ятовування інформації, зокрема й цього, який полегшив би їхню адаптацію у світі людського знання. Упроваджувати такі предмети варто вже в початковій школі, оскільки молодий мозок навчати легше.

Щє один перспективний шлях зацікавлення школярів навчанням — перетворення уроку на гру. Я не маю на увазі, що треба перетворити, наприклад, урок алгебри на гру в піжмурки, ні. Просто всі навчальні дії (навіть у старших класах) можна розгорнути в ігрові формі. Написати, наприклад, усі формули, теореми, визначення у вигляді казок і легенд, побудувати урок за сценарієм якоїсь вистави, розгорнути його у формі якогось детективу... Переконаний, що навіть поважним, серйозним одинадцятикласникам такий підхід імпонуватиме. Так само можна побудувати викладання інших предметів.

Предмети, де треба запам'ятовувати багато текстового матеріалу (наприклад історія або біографії письменників, учених, митців), можна також дещо змінити. Підручники можна написати в художній формі. Тільки тоді їх буде цікаво читати, пропонований у них матеріал краще засвоїться, бо саме художність, яскравість форми сприятиме тому, що дитина зможе осягнути складний матеріал, збагнути складність людських доль і характерів.

Ширшими мають стати і можливості школяра щодо вибору домашнього завдання з огляду на ту оцінку, яку розраховує одержати він сам, а не планує йому поставити вчитель. Традиційно завдання дається всім однакове, що не враховує різних психофізіологічних особливостей, відмінностей у здібностях школярів.

Багато ще чого можна було б запропонувати для вдосконалення системи шкільної освіти. Чи будуть враховані побажання мої й моїх однолітків у формуванні профілю сучасної школи? (З журналу).

Ответы

Автор ответа: L21e06
1

I. Головна думка автора тексту полягає у тому, що шкільна освіта має бути ефективною та цікавою для дітей, а для цього необхідно використовувати ігрові форми навчання та асоціативне мислення. Текст можна назвати "Як зробити навчання в школі ефективнішим і цікавішим". Авторське ставлення до порушеної теми виявляється за допомогою вживання певних слів, наприклад, "місцем муки", "домом радості" та "навчальні дії можна розгорнути в ігрові формі".

ІІ. План прочитаного тексту:

Використання асоціативного мислення

Ігрові форми навчання

Написання підручників в художній формі

ІІІ. Щоб зробити навчання в школі ефективнішим і цікавішим, необхідно враховувати інтереси дітей та їхній рівень розвитку. Для цього можна використовувати ігрові форми навчання та асоціативне мислення, що допоможе краще засвоїти матеріал. Крім того, підручники можна написати в художній формі, що також зробить навчання більш цікавим. Однак, важливо не перетворювати уроки на розваги та дотримуватися навчальної мети. Кожен учитель може знайти свій власний підхід до навчання, що допоможе зробити навчання в школі більш ефективним та цікавим для дітей

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Даша3334444