Предмет: Химия,
автор: kiskoveronika1
Обчисліть об’єм водню, що виділиться під час взаємодії 500 г крейди, яка
містить 40% домішок з достатньою кількістю етанової кислоти.
Формула карбіду кальцію СаСО 3.
Формула етанової кислоти С 2 Н 5 СООН.
Рівняння реакції СаСО 3 + 2С 2 Н 5 СООН = (С 2 Н 5 СОО) Са + СО 2 + Н 2
М (СаСО 3 ) = 100 г/моль;
Vm = 22,4 л/моль.
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Маса розрахункового кількості CaCO3:
m(CaCO3) = 500 г * (1 - 0,4) = 300 г
Кількість моль CaCO3:
n(CaCO3) = m(CaCO3) / M(CaCO3) = 300 г / 100 г/моль = 3 моль
За рівнянням реакції 1 моль CaCO3 взаємодіє з 2 молями етанової кислоти та утворюється 1 моль водню. Отже, 3 моля CaCO3 зреагують з 6 молями етанової кислоти та утворять 3 моля водню.
Кількість моль етанової кислоти:
n(C2H5COOH) = m(C2H5COOH) / M(C2H5COOH) = 500 г * 0.4 / 88 г/моль = 2.27 моль
Тому етанової кислоти достатньо: вона повністю реагує з CaCO3.
Об'єм водню, що утвориться:
V(H2) = n(H2) * Vm = 3 моль * 22.4 л/моль = 67.2 л
Отже, об'єм водню, який виділиться під час цієї реакції, становитиме 67.2 л.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра,
автор: rostikgolota
Предмет: Английский язык,
автор: kolyacher180
Предмет: Математика,
автор: kenel1404201064
Предмет: Литература,
автор: alihan5600
Предмет: Обществознание,
автор: yaroslavkarabaev228