Предмет: Химия, автор: f0321321

Знайдіть масу осаду, отриманого при взаємодії 38,9 г барій хлориду та 17,15 г натрій сульфату. Відповідь запишіть цифрами у рядок.

Ответы

Автор ответа: igogo121314
2

Барій хлорид (BaCl2) реагує з натрій сульфатом (Na2SO4) у реакції подвійного обміну, що утворює барій сульфат (BaSO4) та натрій хлорид (NaCl). Рівняння реакції можна записати так: BaCl2 + Na2SO4 -> BaSO4 + 2NaCl.

Молекулярна маса BaCl2 дорівнює 208.23 г/моль, тому 38.9 г BaCl2 дорівнює 38.9 / 208.23 = 0.187 моль BaCl2.

Молекулярна маса Na2SO4 дорівнює 142.04 г/моль, тому 17.15 г Na2SO4 дорівнює 17.15 / 142.04 = 0.121 моль Na2SO4.

Оскільки реакція відбувається у співвідношенні 1:1 між BaCl2 та Na2SO4, то обмежуючим реагентом є Na2SO4.

Таким чином, утворюється 0.121 моль BaSO4. Молекулярна маса BaSO4 дорівнює 233.39 г/моль, тому маса осаду дорівнює 0.121 * 233.39 = 28.24 г.

Отже, маса осаду, отриманого при взаємодії 38,9 г барій хлориду та 17,15 г натрій сульфату дорівнює 28.24 г.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: anastasya7love