Цинк масою 13 г прореагував з розчином, що містив0,5 моль хлоридної кислоти. Яка маса утвореної солі? (розв'язка бути)
Треба зараз!
Ответы
Ответ:
30
Объяснение:
як 5-74π©^π√√√√√√√√√√
Ответ:
начебто повинно бути правильно
Для розв'язання цієї задачі нам потрібно знати молярну масу хлоридної кислоти та масову частку цинку у солі, яку утворює ця реакція.
Молярна маса хлоридної кислоти (HCl) дорівнює сумі мас гідрогену та хлору, які входять до складу молекули HCl. Маса гідрогену - 1,008 г/моль, а маса хлору - 35,45 г/моль. Тому молярна маса HCl буде дорівнювати 36,458 г/моль.
Масова частка цинку у солі залежить від формули солі, яка утворюється під час реакції. З огляду на те, що цинк реагує з хлоридною кислотою, ми можемо припустити, що утворилася сіль цинку та хлоридної кислоти - ZnCl2. Масова частка цинку у цій солі становить 65,39%.
Тепер ми можемо використати рівняння реакції, щоб знайти кількість цинку, який реагував з хлоридною кислотою:
Zn + 2HCl -> ZnCl2 + H2
Оскільки ми знаємо кількість хлоридної кислоти у молях, ми можемо визначити кількість цинку у молях, що була використана. Оскільки ми знаємо масу цинку, ми також можемо визначити його кількість у молях за його молярною масою, яка дорівнює 65,38 г/моль.
n(HCl) = 0,5 моль
n(Zn) = m(Zn) / M(Zn) = 13 г / 65,38 г/моль = 0,199 моль (заокруглюємо до 3 знаків після коми)
Оскільки цинк реагує з хлоридною кислотою у співвідношенні 1:2, кількість утвореної солі ZnCl2 буде дорівнювати:
n(ZnCl2)
Объяснение:
постав будьласка кращу відповідь