Предмет: Физика,
автор: katalusenko06
1 л повітря ізохорно нагріли від 9°C до 100°С. На скільки зміни- лася його внутрішня енергія? Яку роботу воно виконало?
Ответы
Автор ответа:
1
Зміна температури відбулася при постійному об'ємі (ізохорі), тому внутрішня енергія повітря змінилася на:
ΔU = CvΔT
де Cv - коефіцієнт теплоємності при постійному об'ємі для повітря = 0,718 Дж/(г∙К)
ΔT = 100°C - 9°C = 91°C
ΔU = 0,718 Дж/(г∙К) * 1 л * 91°C = 65,438 Дж
Повітря виконало роботу при нагріванні, яка рівна добутку зміни внутрішньої енергії на коефіцієнт теплового розширення при постійному тиску:
A = ΔU * α * ΔT
для повітря α = 0,003665 1/°C
A = 65,438 Дж * 0,003665 1/°C * 91°C = 21,3 Дж
Отже, внутрішня енергія повітря змінилася на 65,438 Дж, а виконана робота становить 21,3 Дж.
Похожие вопросы
Предмет: Биология,
автор: v542039
Предмет: Биология,
автор: bratanovaarina13
Предмет: Английский язык,
автор: margaritarajkova946
Предмет: Русский язык,
автор: yulyasmernyagi
Предмет: Математика,
автор: artmilana39