Предмет: Химия, автор: Svit038

Яка кількість речовини ферум(III) сульфату утвориться внаслідок взаємодії ферум(III) оксиду з сульфатною кислотою масою 490 г? Запишіть позв'язок​

Ответы

Автор ответа: mihail123mm
5

Ответ:Щоб визначити кількість речовини ферум(III) сульфату, яка утвориться в результаті реакції між ферум(III) оксидом та сульфатною кислотою, потрібно спочатку записати рівняння реакції:

Fe2O3 + 3H2SO4 → Fe2(SO4)3 + 3H2O

З рівняння видно, що на кожні 2 молекули Fe2O3 утворюється 1 молекула Fe2(SO4)3. Тому, щоб визначити кількість речовини Fe2(SO4)3, необхідну для даної реакції, потрібно знати кількість речовини Fe2O3, яка бере участь у реакції.

Для цього, спочатку потрібно визначити молярну масу кожної речовини. Молярна маса Fe2O3 складає 159,69 г/моль, а молярна маса H2SO4 дорівнює 98,08 г/моль.

З маси сульфатної кислоти ми можемо визначити кількість речовини H2SO4, яка бере участь у реакції:

n(H2SO4) = m(H2SO4) / M(H2SO4) = 490 г / 98,08 г/моль ≈ 4,994 моль

З рівняння реакції відомо, що на кожні 3 молекули H2SO4 необхідно 2 молекули Fe2O3, тому кількість речовини Fe2O3, яка бере участь у реакції, дорівнює:

n(Fe2O3) = (2/3) * n(H2SO4) = (2/3) * 4,994 моль ≈ 3,329 моль

Нарешті, використовуючи стехіометрію рівняння реакції, ми можемо визначити кількість речовини Fe2(SO4)3, яка утвориться:

n(Fe2(SO4)3) = (1/2) * n(Fe2O3) = (1/2) * 3,329 моль ≈ 1,664 моль

Тому, кількість речовини ферум(III) сульфату, яка у

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: gadjeldominic
Предмет: Алгебра, автор: hellbit9