I
Завдання 3. Розв'яжіть задачу, розрахунки впишіть у вікно нижче:
Визначте масу кристалічного натрій гідроксиду і масу води, які потрібні для
приготування 300 мл розчину лугу з масовою часткою розчиненої речовини 30%,
якщо густина розчину становить 1,225 г/мл.
Дано:
V (p-Hy) =
w (p.p.) =
p (NaOH) -
Ответы
Для вирішення задачі необхідно визначити масу розчиненої речовини (натрій гідроксиду) у 300 мл розчину лугу з масовою часткою 30%. Для цього використаємо формулу:
m (p.p.) = V (p-Hy) * w (p.p.)
де
m (p.p.) - маса розчиненої речовини (натрій гідроксиду)
V (p-Hy) - об'єм розчину лугу
w (p.p.) - масова частка розчиненої речовини (30% або 0,3)
Підставляємо відомі значення:
m (p.p.) = 300 мл * 0,3 = 90 г
Тепер необхідно визначити масу натрій гідроксиду і масу води, які потрібно додати до води для отримання 90 г розчиненої речовини.
Натрій гідроксид NaOH - це речовина, яка повністю розчиняється у воді, тому масу NaOH можна обчислити як різницю між масою 90 г розчиненої речовини та масою води, необхідної для її розчинення. Масу води можна знайти з допомогою об'єму розчину та його густини:
m (NaOH) = 90 г
V (p-Hy) = 300 мл
p (p-Hy) = 1,225 г/мл
Об'єм води, який міститься в 300 мл розчину знаходимо з допомогою формули:
V (води) = V (p-Hy) / (1 + p (NaOH))
V (води) = 300 мл / (1 + 1,225 г/мл) = 123,15 мл
Тоді маса води, яку необхідно додати до NaOH, щоб отримати розчин з масовою часткою 30%, дорівнює:
m (води) = V (води) * p (p-Hy) = 123,15 мл * 1,225 г/мл = 150,63 г
Отже, для приготування 300 мл розчину лугу з масовою часткою розчиненої речовини 30% необхідно додати