1. Хто такий ліричний герой?
2. Що є обов’язковою складовою хайку?
3. Хто такий Гітчі-Маніто і як він називає індіанців (за твором Г. Лонгфелло «Пісня про Гайавату»)?
4. Наведіть приклад метафори, антитези й епітета із вірша Р. Бернса «Моє серце в верховині».
5. Знайдіть у вірші Дж. Родарі «Листівки з видами міста» фразеологізм і дайте його визначення.
Ответы
Ответ:
1) Ліричний герой - це поетичний герой, який є носієм поетичного відображення світу, його почуттів, думок та емоцій. Ліричний герой може бути як реальним, так і уявним персонажем, або навіть автором самим.
2) Обов'язковою складовою хайку є три рядки з відповідною кількістю складів у кожному рядку: 5-7-5. Також важливо, щоб хайку містила образи природи та передавала настрій чи емоцію.
3) Гітчі-Маніто - це духовний бог індіанців Оджібве, який є створителем світу та всіх істот. У творі Генрі В. Лонгфелло "Пісня про Гайавату" Гітчі-Маніто називає індіанців "синіми хмаринами, що лежать над рікою".
4) Приклад метафори: "І як ручай гуркоче у скалах своїх" (у порівнянні з плином поезії); антитеза: "Моя душа повна свободи, моя любов - у вільних лісах" (протиставлення свободи і обмеженості, міського життя і природи); епітет: "Сріблясті потоки", "зелені холми".
5) У вірші Джанні Родарі "Листівки з видами міста" фразеологізм "над чорним водоспадом" означає дуже високо, дуже небезпечно.
1 Ліричний герой — суб'єкт висловлювання у ліричному творі, свого роду персонаж лірики. «Ліричний герой» — це образ, що виникає в уяві читача під враженням висловлених у творі почуттів, переживань, роздумів.
2 Обов'язковою складовою хайку є образи природи. Зазвичай вони пов'язані з порами року, за кожною з яких закріплений спеціальний набір слів (їх так і називають: «сезонними»).
3 Індіанці вірили в те, що Він створив світ і править ним. Гітчі-Маніто — це Творець, Батько всіх народів, уособлення добра та мудрості для північноамериканських індіанців.
4