Який обем карбон (IV) оксиду (н.у) прореагував 3 кальцій гідроксидом,якщо внаслідок реакції утворилася сіль масою 5 г
помогите пожалуйста
Ответы
Ответ:
Спочатку складаємо рівняння реакції:
Ca(OH)2 + CO2 -> CaCO3 + H2O
Для реакції 1 моль Ca(OH)2 реагує з 1 моль CO2, утворюючи 1 моль CaCO3. Тобто, для 3 моль Ca(OH)2 ми матимемо:
3 моль Ca(OH)2 + 3 моль CO2 -> 3 моль CaCO3 + 3 моль H2O
Молярна маса CaCO3 дорівнює 100 г/моль, тому маса 3 моль CaCO3 дорівнює:
3 моль * 100 г/моль = 300 г
Ми знаємо, що маса утвореної солі CaCO3 дорівнює 5 г. Тоді можемо визначити масу CO2, що реагувала з 3 моль Ca(OH)2:
5 г CaCO3 / 1 * (1 моль CaCO3 / 100 г CaCO3) * (1 моль CO2 / 1 моль CaCO3) * (44 г/моль) = 0.22 г CO2
Тепер можемо використати ідеальний газовий закон, щоб визначити об'єм CO2 при н.у:
PV = nRT
де P = 1 атм, V - шуканий об'єм, n = маса CO2 / молярна маса CO2, R = 0.0821 Л * атм / (моль * К), T = 273 К
V = (nRT) / P = (0.22 г / 44 г/моль * 0.0821 Л * атм / (моль * К) * 273 К) / 1 атм = 0.011 Л або 11 мл
Отже, об'єм CO2, який реагував з 3 моль Ca(OH)2, дорівнює 11 мл