Предмет: Физика,
автор: sofikovalenko2008
Через нерухомий блок перекинули нитку, до кінців якої прив'язали два тіла масами 80 та 120 г. У початковий момент часу тіла втримували в стані спокою. Після того як їх відпустили, кожне тіло пройшло по 36 см. Визнач час руху тіл.
Ответы
Автор ответа:
4
Ответ:
В даній задачі можна використати закон збереження імпульсу:
m1v1 + m2v2 = m1u1 + m2u2
де m1 та m2 - маси тіл, v1 та v2 - їх початкові швидкості (нуль), u1 та u2 - їх кінцеві швидкості.
Визначимо, яку довжину нитки проходить кожне тіло:
s = 36 см = 0,36 м
Тоді швидкість тіла можна визначити за формулою:
v = s / t
де t - час руху тіла.
Для першого тіла швидкість буде:
v1 = 0,36 / t
Для другого тіла:
v2 = -0,36 / t (так як рух відбувається у протилежні сторони).
Підставляючи ці значення у рівняння збереження імпульсу, маємо:
0 + 0 = 0,08 * 0,36 / t + 0,12 * (-0,36 / t)
Розв'язуючи рівняння відносно t, отримуємо:
t = 0,6 с
Отже, час руху тіл дорівнює 0,6 с.
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: maksimsmalko37
Предмет: Химия,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: s87077984149
Предмет: Биология,
автор: stopfew1234561
Предмет: Химия,
автор: ajsatsalihova2