Предмет: Литература, автор: stepanukb5

звідки прийшла традиція на різдвяні
подарунки.

Ответы

Автор ответа: milanakovalnko735
0

Ответ:За легендою на небі засяяла Вифлеємська зоря, що сповіщала світу про народження Ісуса та вказувала шлях до Царя всіх людей. За пастушками до печери з Марією та Ісусом Христом прийшли язичницькі мудреці й принесли йому подарунки: золото, ладан і миро.

Объяснение:

Автор ответа: nesteriuktamila23
0

Коротка відповідь:

За легендою на небі засяяла Вифлеємська зоря, що сповіщала світу про народження Ісуса та вказувала шлях до Царя всіх людей. За пастушками до печери з Марією та Ісусом Христом прийшли язичницькі мудреці й принесли йому подарунки: золото, ладан і миро.

Поширена відповідь:

За легендою на небі засяяла Вифлеємська зоря, що сповіщала світу про народження Ісуса та вказувала шлях до Царя всіх людей. За пастушками до печери з Марією та Ісусом Христом прийшли язичницькі мудреці й принесли йому подарунки: золото, ладан і миро. Золото символізувало царську владу, ладан — Божу волю, смирно — долю пророка. Саме тих давніх часів сягає традиція виготовляти вифлеємську зірку та прикрашати нею новорічну ялинку.

День народження Ісуса Христа — найбільш широко шанований день народження у світі.

Історія свята

Історична наука вважає, що Різдво запозичене християнами з язичеських культів. У стародавніх релігіях відзначалося народження богів – давньоєгипетського Осіріса, давньогрецького Діоніса, давньоіранського Мітри та ін. Дати цих свят припадали на кінець грудня – початок січня, дні зимового сонцестояння, "повороту до весни".

У процесі свого становлення християнська церква поступово витісняла давні свята. Утверджуючи християнство та монотеїзм на теренах Київської Русі, перші отці церкви переосмислили язичницьку атрибутику у християнському контексті та зберегти у церковній традиції чимало з того, що існувало в язичництві. Зокрема - сільськогосподарський хліборобський календар, який багато в чому був розроблений ще в язичницькі часи. Таким чином, в Україні, як і в інших країнах світу, день початку нового сонячного, хліборобського, року отримав новий, християнський зміст, як Різдво.

Похожие вопросы