Предмет: Химия, автор: artempopruzenko5

СРОЧНО ДАМ 100 БАЛОВ
За відомою масовою часткою Хлору в складі речовини та атомною і молекулярною масою виведіть формули речовин:


1) Mr (MgxClу) = 95; ω(Cl) = 74,7 %

2) Mr (AlxClу) = 133,5; ω(Сl) = 79 %

3) Mr (FexClу) = 162,5; ω(Сl) = 65 %

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
2

Ответ:

Объяснение:

1) Mr (MgxClу) = 95; ω(Cl) = 74,7 %

М(Mg) = 24 г/моль    М(Cl) = 35,5 г/моль

ω(Cl) = (х * Ar(Cl)/Mr (MgxClу) * 100%

Підставимо у рівняння відомі данні:

74,7% = (х * 35,5)/95 * 100%

х = 74,7% * 95 / 35,5 * 100% = 7096,5/3550 = 2

2атоми Cl у сполуці

m(Mg) = 95 - 71 = 24 г

n(Mg) = m(Mg)/M(Mg) = 24/24 = 1 моль

Отже формула сполуки : MgCl2

2)

Mr (AlxClу) = 133,5; ω(Сl) = 79 %

М(Al) = 27 г/моль    М(Cl) = 35,5 г/моль

ω(Cl) = (х * Ar(Cl)/Mr (AlxClу) * 100%

Підставимо у рівняння відомі данні:

79% = (х * 35,5)/133,5 * 100%

х = 79% * 133,5 / 35,5 * 100% = 10546,5/3550 = 3

3атоми Cl у сполуці

m(Al) = 133,5 - 106,5 = 27 г

n(Al) = m(Al)/M(Al) = 27/27 = 1 моль

Отже формула сполуки : AlCl3

3)

Mr (FexClу) = 162,5; ω(Сl) = 65 %

М(Fe) = 56 г/моль    М(Cl) = 35,5 г/моль

ω(Cl) = (х * Ar(Cl)/Mr (FexClу) * 100%

Підставимо у рівняння відомі данні:

65% = (х * 35,5)/162,5 * 100%

х = 65% * 162,5 / 35,5 * 100% = 10562,5/3550 = 3

3атоми Cl у сполуці

m(Fe) = 162,5 - 106,5 = 56 г

n(Fe) = m(Fe)/M(Fe) = 56/56 = 1 моль

Отже формула сполуки : FeCl3

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Sikwel