Предмет: Химия, автор: viktoriyaionenko

який об'єм водню (н.у.) виділиться при взаємодії магнію із 860 г розчину етаноаої ктслоти з масовою часткою кислоти 45%
100 балів

Ответы

Автор ответа: nikitaniks
1

Відповідь:

Пояснення:Для розв'язання цього завдання, необхідно визначити кількість магнію, який зреагує з кислотою у розчині, а потім обчислити об'єм водню (н.у.), який виділиться за реакцією.

Визначення кількості магнію:

З розчину етаноїчної кислоти масою 860 г і масовою часткою кислоти 45%, ми можемо визначити масу кислоти, що міститься в цьому розчині:

маса кислоти = 860 г × 0,45 = 387 г

Маса оцтової кислоти CH3COOH = 60 г / моль

Кількість молей оцтової кислоти:

n(кислоти) = маса кислоти / молярна маса кислоти = 387 г / 60 г/моль = 6,45 моль

Оскільки магній реагує з кислотою у співвідношенні 1:2, необхідна кількість магнію для повної реакції дорівнює:

n(магнію) = 1/2 × n(кислоти) = 1/2 × 6,45 моль = 3,23 моль

Маса магнію:

маса магнію = кількість магнію × молярна маса магнію = 3,23 моль × 24,31 г/моль = 78,42 г

Обчислення об'єму водню (н.у.):

Оскільки магній реагує з кислотою з виділенням водню, об'єм водню (н.у.), виділений за реакцією, можна обчислити за допомогою закону газів:

V(H2) = n(H2) × 22,4 л/моль

Для реакції з магнієм між H2 і Mg діє співвідношення 1:1, тому кількість молей водню, що виділяється, дорівнює кількості магнію, який реагує:

n(H2) = n(Mg) = 3,23 моль

Тоді об'єм водню


viktoriyaionenko: це не правильне рішення задачі
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Kirilldlsk