Помогите пожалуйстаааааааа
Яка маса солі утвориться під час взаємодії 28 г калій гідроксиду з
ортофосфатною кислотою?
Ответы
Ответ:
Я все покроково росписав, уважно дивись пояснення
Объяснение:
Запишемо хімічну реакцію між калій гідроксидом та ортофосфатною кислотою, яка має наступний вигляд:
3 KOH + H3PO4 → K3PO4 + 3 H2O
За рівнянням реакції видно, що 3 молекули калій гідроксиду (KOH) реагують з 1 молекулою ортофосфатної кислоти (H3PO4) за утворення 1 молекули калій фосфату (K3PO4) та 3 молекул води (H2O).
Тому, щоб визначити, яка маса солі утвориться під час реакції 28 г калій гідроксиду з ортофосфатною кислотою, ми можемо використати наступний алгоритм:
Знайти кількість молекул калій гідроксиду за формулою:
кількість молекул = маса / молярна маса
Молярна маса KOH = 56.11 г/моль
кількість молекул KOH = 28 г / 56.11 г/моль = 0.499 моль
Використовуючи стехіометрію реакції, знайти кількість молекул ортофосфатної кислоти, що реагує з KOH:
За рівнянням реакції: 3 молекули KOH реагують з 1 молекулою H3PO4
кількість молекул H3PO4 = 1/3 * 0.499 моль = 0.1663 моль
Знайти масу калій фосфату, що утвориться за формулою:
маса = кількість молекул * молярна маса
Молярна маса K3PO4 = 212.27 г/моль
маса K3PO4 = 0.1663 моль * 212.27 г/моль = 35.38 г
Відповідь: під час реакції 28 г калій гідроксиду з ортофосфатною кислотою утвориться 35.38 г калій фосфату.