Предмет: Химия, автор: Аноним

ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!!!
У воді розчинили натрій гідроксид масою 80 г. Об’єм розчину довели до 1000 см3. Обчислити молярну концентрацію отриманого розчину.

Ответы

Автор ответа: fpisheares
1

Ответ:

Объяснение:

Молярна концентрація розчину визначається як кількість моль речовини, розчиненої в одиниці об'єму розчину. Щоб знайти молярну концентрацію, спочатку потрібно знайти кількість речовини, розчиненої у воді.

Кількість розчиненої речовини (у молях) можна знайти за допомогою формули:

mol = m/M

де m - маса речовини, M - молярна маса речовини.

У нашому випадку, маса розчиненого натрій гідроксиду дорівнює 80 г. Молярна маса NaOH дорівнює 40 г/моль (23 + 16 + 1 = 40 г/моль). Тому кількість розчиненої речовини:

mol = 80/40 = 2 моль

Об'єм розчину дорівнює 1000 см³, тобто 1 л.

А тому молярна концентрація (символ С) розчину дорівнює:

C = mol/V = 2 моль/1 л = 2 М

Отже, молярна концентрація розчину натрій гідроксиду становить 2 М.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: veronikazdor1994
Предмет: Алгебра, автор: veronikazdor1994
Предмет: Математика, автор: Аноним