План до твору В. Воробкевича "Турецькі бранці"
ДУЖЕ ТРЕБА!!!
Ответы
Відповідь:ПЛАН
1. Сидір Воробкевич як письменник і композитор. Короткі біографічні відомості.
2. Вірші поета для дітей та їх виховне значення. "Рідна мова", "То наші любі, високі Карпати", "Веснянки", "Осінь", "Колискова".
3. Юрій Федькович про Воробкевича.
1. Воробкевич Сидір (псевдонім Данило Млака, Морозенко, Семен Хрін) – український письменник композитор, музично-культурний діяч. Народився в сім'ї священика 5.05.1836 р. Закінчив 1861 року Чернівецьку духовну семінарію. Музичну освіту здобував приватно у професора Віденської консерваторії Ф.Кренна, 1868 р. склав іспит на звання викладача співу і регента хору у Віденській консерваторії. З 1861 року був священиком у буковинських селах, де вивчав фольклор і побут місцевого населення.
З 1867 р. викладав у Чернівецькій духовній семінарії та гімназії, з 1875 р. – у Чернівецькому університету. Один з засновників і редакторів журналу "Буковинська зоря", альманаху "Руська хата"; очолював з 1875 р. "Руське літературне товариство", з 1876 р. очолював студентське товариство "Союз".
Літературна діяльність розпочав 1863 р., опублікувавши у збірці "Галичанин" цикл віршів "Думки з Буковини". Писав українською, а також німецькою і румунською мовами. У літературному доробку Воробкевича – вірші, поеми, оповідання, повісті реалістичного та романтичного характеру. Кращі твори Сидіра Воробкевича пройняті любовю до трудового люду. Розробляв теми історичного минулого – оповідання "Турецькі бранці" (1865), поема "Негай" (1868). Писав про тяжку долю бідного селянства – вірші "Рекрути" (1865), "Панська пімста" (1878), драми "Гнат Приблуда" (1875), "Убога Марта" (1878) та ін.
Одним з перших в українській літературі відобразив життя робітників (драма "Блудний син"). З щирим співчуттям відгукнувся на національно-визвольну боротьбу балканських народів проти турецьких поневолювачів (цикл віршів "З нещасної Болгарії", 1876).
Відомий як автор патріотичних віршів, ліричний пісень ("Мово рідна, слово рідне", "То моя Буковина", "Над Прутом у лузі..." та ін.).
Пояснення: Може допоможе?