Предмет: Физика, автор: nikitajodovskij

На похилій площині з кутом нахилу до горизонту 30 градусів та коефіцієнтом тертя 0,7 лежить вантаж 10кг. Яку силу необхідно прикласти до вантажу вздовж похилої площини, щоб вантаж
а) затягнути вгору похилою площиною
б) зтягнути вниз похилою площиною.

Ответы

Автор ответа: zinovicgrigorij
0

Ответ: 10,2Н; 110,2Н

Объяснение:

Дано:

α=30°

g=10м/с²

a=2м/с²

-------------

F1 - ?; F2-?

На тело действуют 3 силы:

Сила тяжести Fт - вертикально вниз;

Сила трения Fтр - вдоль плоскости поверхности против направления движения;

Реакция опоры N-перпендикулярно поверхности..

Если тело тянуть вниз, то:

F=Fтр-Fт

F=m*g*sinα-μ*m*g*cosα=10*10*0,5-0,7*10*10*0,86=-10,2Н

Сила тяжести определяется формулой:

Fт=m*g.

Fтр=μ*N.

N=m*g*cosα.

F1=μ*m*g*cosα-m*g*sinα=0,7*10*10*0,86-10*10*0,5=10,2Н

Если тело тянуть вверх, то:

F=Fт+Fтр

F2=m*g*sinα+μ*m*g*cosα=10*10*0,5+0,7*10*10*0,86=110,2Н

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: Аноним
Предмет: Математика, автор: mausgun78fight