Чи можуть народитися у батьків-мулатів (А1а1А2а2) діти із більш темним кольором шкіри, ніж у батьків, із білим кольором, мулати? Яку частку будуть складати діти кожного типу?
Ответы
Так, діти батьків-мулатів можуть народитися із більш темним кольором шкіри, ніж у батьків, із білим кольором, мулати.
Це пояснюється тим, що генетична спадковість для колірної шкали шкіри не залежить від того, що шкіра є або немає пігменту меланіну. У батьків-мулатів є дві копії гена, що кодує продукцію меланіну, одна з копій від кожного батька. Тому, якщо дитина отримає дві копії меланінового гена від своїх батьків-мулатів, то вона буде мати темніший колір шкіри.
Крім того, у батьків-мулатів можуть народитися діти із білим кольором шкіри, якщо обидва батьки передадуть ген рецесивного аллеля "а1" своїм нащадкам. Такі діти будуть мати генотип А1а1 або а1а1, що не відображається на колірній шкалі шкіри.
Щодо частки дітей кожного типу, то при розмноженні мулатів існує можливість народження дітей з різними комбінаціями генотипів та фенотипів. За передбаченнями генетики, при розмноженні батьків з генотипом А1а1А2а2 і A1а1A2а2 можна отримати дітей з такими генотипами та фенотипами:
25% дітей будуть мати генотип A1A1А2А2 і фенотип світлошкірих осіб
50% дітей будуть мати генотип A1a1А2а2 і фенотип мулатів
25% дітей будуть мати генотип а1а1А2А2 або А1а1а2а2 і фенотип світлошкірих осіб.
Варто зауважити, що в реальному житті розподіл нащадків може відрізнятися від цих