Предмет: История, автор: alimo44kka

Чому, на вашу думку, український рух наприкінці XIX ст. в Галичині був найбільш організованим? Укажіть історичні обставини, які цьому сприяли.

Ответы

Автор ответа: kletskiynazar
2

Ответ:

Український рух наприкінці XIX ст. в Галичині був найбільш організованим завдяки кільком історичним обставинам.

По-перше, у Галичині була відносно висока кількість українців, які складали більшість населення у деяких регіонах, зокрема в гірських районах Карпат та на заході Галичини.

По-друге, українці у Галичині мали досвід організації різних громадських та політичних організацій ще з часів Австро-Угорської імперії. Наприклад, там діяли різні товариства, такі як «Просвіта», «Сокіл», «Руська бесіда», які займалися культурно-освітньою та спортивною роботою.

По-третє, у Галичині були наявні політичні та інтелектуальні лідери, які мали певний вплив на громадську думку та могли мобілізувати людей для певних дій. Наприклад, такі люди як Іван Франко, Михайло Грушевський, Северин Валиховський та інші.

По-четверте, Галичина була менш залежною від Росії, ніж інші українські землі, тому український рух там не був так сильно пригнічуваний російською цензурою та репресіями.

Объяснение:

Автор ответа: anonimka2020
0

Ответ:

Український рух наприкінці XIX ст. в Галичині був найбільш організованим завдяки ряду історичних обставин. По-перше, велика частина населення Галичини була українською, що створювало сприятливі передумови для розвитку українського руху. По-друге, Галичина перебувала під владою Австро-Угорської імперії, яка надавала українцям більші свободи, ніж це було можливо в Російській імперії, де український рух перебував під сильним тиском центральної влади.

До історичних обставин, які сприяли розвитку українського руху в Галичині, можна віднести створення галицько-руської книгодрукарні (1817 р.), яка забезпечувала розповсюдження української культури та освіти. Також великий вплив на розвиток українського руху мали галицькі університети – Львівський та Чернівецький, де викладачами та студентами були видатні діячі українського національного руху.

Однак найбільш значущим фактором у формуванні та організації українського руху в Галичині стала діяльність галицької громадської організації "Просвіта" (1861 р.), яка стала центром української культурної та освітньої діяльності в регіоні. "Просвіта" здійснювала видавничу діяльність, створювала книги та періодичні видання, організовувала культурні заходи, лекції, дискусії та інші події.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Fishtooth
Предмет: Русский язык, автор: 07200336
ПРЕДЛОЖЕНИЯ
А) Нарушение в построении предложения с деепричастным оборотом.

Б) Ошибка в построении предложения с несогласованным приложением.

В) Нарушение в построении предложения с однородными членами.

Г) Нарушение видовременной соотнесённости глагольных форм.

Д) Нарушение связи между подлежащим и сказуемым






1) Он в своём деле король! Эрудирован! Не гляди, что он не читал романа Зернова «Человек уходит в море», обязательно прочтёт!..

2) Рудин взял тоненькую книжонку в руки, перевернул в ней несколько страниц и кладёт её обратно на стол.

3) Душистая мгла лежала мягкой пеленою над садом; дремотной свежестью дышали близкие деревья.

4) Приезжий остановился в отеле небольшого провинциального города, и, ложась спать, было приказано разбудить его в 5 часов утра.

5) Там, возле парка, толпа людей уже двигалась пешком и на велосипедах к огороженной временным забором поляне.

6) Книга, которую я сейчас пишу, есть в какой-то мере «история собственного произведения» ― точнее, одного из моих произведений, романа «Ангела смерти», который я мечтал написать всю свою жизнь, но так и не написал.

7) Кончились уроки, и те, кто получили лапти, уходили гулять; только в четвёртом отделении скучали бунтовщики.

8) Сама Дарья Михайловна была знатная и богатая барыня, однако Европа её знала мало, даже в Петербурге она важной роли не играла; зато в Москве все ездили и знали её.

9) Вернувшись к себе в комнату, Константин надел старенький халат и с озабоченным лицом сел за фортепиано

А-
Б-
В-
Г-
Д-