Проілюструйте конкретними фактами тези про події та явища доби «перебудови»:
» Серед «білих плям» в історії державної партії та радянського суспільства громадян України найсильніше вражала інформація про Голодомор 1932-1933 рр.
» Найбільш значущим кроком з реалізації політики «нового мислення» стало ра- дянсько-американське співробітництво.
» Знаковою подією в Європі було руйну- вання Берлінської стіни символу епохи «холодної війни».
Ответы
Відповідь:
Пояснення:
1. Під час «перебудови» в Україні було відкрито багато інформації про раніше заборонені або засекречені події. Однією з найбільш вражаючих була інформація про Голодомор 1932-1933 рр. В цей період в Україні відбувалася масова голодна катастрофа, в результаті якої загинуло мільйони людей. Ця інформація стала шокуючим відкриттям для багатьох громадян України та світу.
2. Одним з головних пріоритетів політики «нового мислення» була зміна відносин зі Збройними Силами США та іншими країнами Заходу. Радянсько-американське співробітництво стало ключовим кроком у реалізації цієї політики. Наприкінці 1980-х років, за часів перебудови, відбувся перший в історії візит глави радянської держави до США. Горбачов та Рейган підписали декларацію про зменшення кількості ядерних збройних вогнів, що стала одним з головних досягнень радянської зовнішньої політики.
3. Руйнування Берлінської стіни в 1989 році було знаковою подією в історії Європи. Цей символ «холодної війни» було знесено у результаті масових протестів, що відбувалися в НДР, які були спрямовані проти тоталітарного режиму. Руйнування стіни поклали початок процесу злиття НДР та ФРН і є визначним пам'ятником перебудови в Німеччині та Європі в цілому.