Предмет: Физика,
автор: PotatoHead
Скляну трубку завдовжки 100см. закриту з одного кінця опускають відкритим кінцем у воду у воду на глибину 50см. На яку висоту увійшла вода в трубку? Атмосферний тиск 760мм рт. ст. густина води 1000кг/м³, а ртуті 13600кг/м3.
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Використовуючи формулу p = ρgh, де p - тиск, ρ - густина рідини, g - прискорення вільного падіння, h - висота стовпа рідини, маємо:
Тиск повітря на поверхні: p1 = 760 мм рт. ст.
Тиск на глибині 50 см: p2 = p1 + ρgh = 760 мм рт. ст. + 1000 кг/м³ * 9.8 м/с² * 0.5 м = 810 мм рт. ст.
Так як тиск в трубці дорівнює тиску на глибині, то:
Тиск у трубці: p3 = p2 = 810 мм рт. ст.
Знову за формулою p = ρgh знаходимо висоту води в трубці:
h = p / (ρg) = 810 мм рт. ст. / (1000 кг/м³ * 9.8 м/с²) ≈ 0.083 м = 8.3 см
Отже, висота води в трубці становить близько 8.3 см.
Похожие вопросы
Предмет: Физика,
автор: Nikikikkeoh
Предмет: География,
автор: sng19611965
Предмет: Математика,
автор: kunobertined
Предмет: Другие предметы,
автор: sargeolyu
Предмет: Алгебра,
автор: tayane