Охарактеризуйте напрямки та цілі зовнішньої політики гетьманів доби Руїни
Ответы
Відповідь:
Доба Руїни в історії України припадає на 1657-1686 роки, коли влада перебувала в руках козацьких гетьманів. Зовнішньополітичні зусилля гетьманів спрямовувалися на захист територіальної цілісності та незалежності України в умовах великого національно-державного конфлікту між Російською імперією, Реччю Посполитою та Османською імперією.
Основні напрямки зовнішньої політики гетьманів були такі:
1.Укладання союзів та альянсів з іншими державами. Гетьмани багато зусиль витратили на створення міжнародних союзів, зокрема з Туреччиною та Кримським ханством, для захисту від Росії та Речі Посполитої. Також вони укладали союзи з Францією та Швецією.
2.Боротьба за територіальні кордони та визнання України державою. Гетьмани намагалися домогтися визнання України окремою державою і збільшення її території. Зокрема, гетьман Іван Мазепа домігся визнання України державою Священної Римської імперії.
3.Розвиток культурних та економічних зв'язків з іншими державами. Гетьмани домагалися розвитку торговельних та культурних зв'язків з іншими країнами для зміцнення статусу України як самодостатньої держави.
Загалом, гетьмани доби Руїни намагалися зберегти незалежність України, встановити стійкий мир на території країни та домогтися визнання Ук.
Ответ:
Не розриваючи союзницькі відносини З московською державою,деякі гетьмани схилялися до союзу з Польщею.
Був підписаний мирний трактат зі Шведським королем,який визнав незалежність війська Запорозького.
Були відновлені союзницькі відносини з Кримським Ханством
Домовилися про перемир'я з Реччю Посполитою
Объяснение:
Надіюсь допоміг))