Завдання 1 (1 бал)
Яка формула є математичним записом визначення сили струму,
Г. 1 =1
A
A. I = -
СИЛА СТРУМУ, НАПРУГА, ОПІР
ВАРІАНТ З
Ut
A
Б. U = -
9
ићniнiн
Рис. 29
U
==.
R
Завдання 2 (2 бали)
На рис. 29 показана шкала амперметра, приєднаного послідовно
до резистора опором 5 Ом. Якою є напруга на резисторi?
A. 0,5 B.
Б. 2 В.
B. 12,5 B.
Г. 15 В.
B. I =
Puc. 30
U.
Завдання 3 (2 бали)
На рис. 30 наведено графіки залежності сили струму від напруги для
двох резисторів. Порівняйте опори цих резисторів.
A. R = 9R2.
B. R2 = 3R,.
Б. R = 3R2.
Г. R2 = 9R..
Завдання 4 (2 бали)
Якою є довжина мідного проводу з площею поперечного перерізу
0,2 мм², якщо його опір дорівнює 17 Ом?
Завдання 5 (3 балл)
Два резистори з'єднані паралельно і приєднані до джерела постійної
напруги 9 в. Сила струму в першому резисторi дорівнює 150 мА. Яким
є опір другого резистора, якщо загальна потужність струму в резис-
торах дорівнює 5,4 Вт?
Завдання 6 (4 бали)
Електричний кип'ятильник за 3 хв нагріває 200 г води від 25 до 90 °С.
Якою є напруга на кип'ятильнику, якщо його опір 12 Ом? Втрат енергії
не враховуйте.
Ответы
Ответ:
Пожалуйста
Завдання 1:
Б. U = - I * R
Завдання 2:
Відповідь: Б. 2 В.
За законом Ома: U = I * R, де U - напруга на резисторі, I - сила струму, R - опір резистора.
За показів амперметра видно, що сила струму I = 0,4 А. Опір резистора R = 5 Ом.
Тоді напруга на резисторі буде: U = I * R = 0,4 А * 5 Ом = 2 В.
Завдання 3:
Відповідь: Г. R2 = 9R1.
Опір резистора визначається за законом Ома: R = U / I, де U - напруга на резисторі, I - сила струму.
З графіка видно, що для першого резистора при напрузі 6 В сила струму I1 = 2 А. Тоді його опір буде: R1 = U / I1 = 6 В / 2 А = 3 Ом.
Для другого резистора при напрузі 6 В сила струму I2 = 0,67 А. Тоді його опір буде: R2 = U / I2 = 6 В / 0,67 А ≈ 8,96 Ом.
Отже, R2 / R1 ≈ 3, або R2 ≈ 9R1.
Завдання 4:
Відповідь: 83,33 м.
Опір мідного проводу можна визначити за формулою: R = ρ * L / S, де ρ - специфічний опір матеріалу проводу (для міді ρ = 1,72 * 10^-8 Ом * м), L - довжина проводу, S - площа поперечного перерізу проводу.
Тоді L = R * S / ρ = 17 Ом * (0,2 мм² / 10^6 м²) / (1,72 * 10^-8 Ом * м) ≈ 83,33 м.
Завдання 5:
Відповідь: 24 Ом.
При з'єднанні резисторів паралельно еквівалентний опір буде: 1 / R = 1 / R1 + 1 / R2.
Загальна потужність струму в резисторах P = U * I = I^2 * R.