Предмет: История, автор: wishmelucksolodko

Даю 100 баллов. Срочно!

Японія

Як обставини, на думку істориків, зумовили зростання впливу військових Як додаткові аргументи Ви можете навести на основі матеріалу § 15.

«Післявоєнний пацифізм у Японії проявлявся по-різному. У січні 1920 р. ім- ператор Тайсьо видав указ про відновлення миру. Потім Японія, США та Британія домовилися на Вашингтонській конференції про скорочення вій- ськово-морських сил... Але після інциденту 26 лютого 1936 р. та невдало дестабілізуючої спроби перевороту вся надія на повернення до "нормально- го курсу конституційного уряду" була втрачена... Після Першої світової Японія відмовилася дотримуватися тогочасного міжнародного порядку

Ріота Мурат, японський історик (The Rise and Fall of Taisho Democracy Party Politics in Early-Twentieth-Century Japan - http://www.nippon

com/en/in-depth/a03302/)

«Військові були майже безконтрольні, з опозицією не рахувалися Імпера тор не перешкоджав загарбницьким планам військових. Насправді військов взяли його під свій контроль нібито для захисту від "алих радників", чийто гляд був занадто західним і ліберальним. На початку й особливо в середи 1930-х років було багато вбивстві навіть спроб перевороту

Кеннет Геншал, британський історик (Kenneth G. Henshall A History

of Japan. From Stone Age to Superpower - New York: St. Martin's Press, 1999.-P. 110)​

Ответы

Автор ответа: sergiy342156
1

Объяснение:

Зростання впливу військових в Японії зумовлено було комплексом різних обставин. Однією з головних причин було відчуття країною нерівності у міжнародних відносинах після Першої світової війни та прийняття "несправедливих" міжнародних договорів, які, на думку військових колів, призвели до втрати позицій та статусу Японії в світі.

До того ж, згідно з матеріалом § 15, після інциденту 26 лютого 1936 р. та невдалої спроби перевороту вся надія на повернення до "нормального курсу конституційного уряду" була втрачена. Військові використовували цей інцидент як привід для зміцнення своєї влади та отримання додаткових повноважень, що призвело до того, що імператор Тайсьо був практично позбавлений реальної влади, а військові отримали безконтрольний доступ до адміністративних ресурсів.

Невдачі політичної системи та загострення соціально-економічних проблем також зробили військових більш популярними серед населення Японії. Військові лідери обіцяли змінити ситуацію в країні та відновити Японію до її колишнього величі.

Отже, зростання впливу військових в Японії було зумовлене комбінацією різних обставин, таких як відчуття нерівності у міжнародних відносинах, підсилення влади військових внаслідок інциденту 26 лютого 1936 р. та невдалої спроби перевороту, невдачі політичної системи та загострення соціально-економічних проблем. Військові обіцяли вирішити ці проблеми та повернути Японію до її колишньої величі, що зробило їх популярними серед населення країни. В результаті військові отримали безконтрольний доступ до адміністративних ресурсів та зміцнили свою владу в країні. Це призвело до того, що Японія стала все більше мілітаризованою країною, яка займала агресивну позицію в міжнародних відносинах.

Похожие вопросы