Предмет: Химия, автор: mywtfbij

40 г оксиду сірки прореагувало з водою. Яка речовина утворилась при цьому? Вичисліть кількість продукту реакції. ДАЮ 30 БАЛЛОВ!!!​

Ответы

Автор ответа: dpdarina2004
0
Розглянемо реакцію оксиду сірки з водою:

SO3 + H2O → H2SO4

Молярна маса SO3 = 80 г/моль, тому кількість речовини SO3, яка прореагувала, дорівнює:

n(SO3) = m/M = 40 г / 80 г/моль = 0.5 моль

З рівняння реакції видно, що 1 моль SO3 утворює 1 моль H2SO4. Отже, кількість продукту H2SO4, який утворився, також дорівнює 0.5 моль.

Молярна маса H2SO4 = 98 г/моль, тому маса продукту H2SO4, який утворився, дорівнює:

m(H2SO4) = n(H2SO4) × M(H2SO4) = 0.5 моль × 98 г/моль = 49 г

Отже, під час реакції утворився H2SO4 масою 49 г.
Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: ogamre93
Предмет: История, автор: anastasiaradzevic