Біографія Іван Нечуй-Левицький
Ответы
Іван Микитович Нечуй-Левицький (1838-1918) - український письменник, фольклорист, громадський діяч.
Народився в містечку Старий Самбір (тепер Львівська область) в родині священника. Закінчив Львівську духовну семінарію та Ягеллонський університет у Кракові, де здобув вищу освіту з філософії та права.
У 1860-х роках Нечуй-Левицький активно займався збором українського народного фольклору, зокрема записував українські народні пісні та казки. Також брав участь у революційному русі 1860-х років, був членом "Руської трійці" та інших громадських організацій.
У літературі Нечуй-Левицький відомий як автор психологічно виразних оповідань та романів про селянське життя Галичини. До найвідоміших його творів належать оповідання "Кайдашева сім'я", "На вічну пам'ять", роман "Микола Джеря", драма "Хазяїн".
У 1898 році Нечуй-Левицький отримав звання почесного громадянина міста Львова. Помер у Львові у 1918 році. Його ім'ям названо вулиці та площі у багатьох містах України.
Ответ:
Нечуй-Левицький Іван Семенович
(1838-1918)
письменник, перекладач
Іван Семенович Левицький (літературний псевдонім — Нечуй) народився 25 листопада 1838 року в Стеблеві, в сім’ї сільського священика. Батько його був освіченою людиною прогресивних поглядів, мав велику домашню книгозбірню і на власні кошти влаштував школу для селян, в якій його син і навчився читати й писати. Змалку І.Левицький познайомився з історією України з книжок у батьківській бібліотеці. На сьомому році життя хлопця віддали в науку до дядька, який вчителював у духовному училищі при Богуславському монастирі. Там опанував латинську, грецьку та церковнослов’янську мови. Незважаючи на сувору дисципліну, покарання й схоластичні методи викладання, Левицький навчався успішно й після училища в чотирнадцятилітньому віці вступив до Київської духовної семінарії, де навчався з 1853 по 1859 рік.
Объяснение:
Гарного дня