Предмет: Химия,
автор: dimakostucenko8
на основі рівняння горіння бутану обчисліть, який об'єм кисню потрібно взяти для повного його згорання при обємі 11,2 л.
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Сделай как лучший ответ пж)
Объяснение:
Рівняння горіння бутану: C4H10 + 13/2O2 -> 4CO2 + 5H2O
За рівнянням видно, що для повного горіння одного молекули бутану потрібно 13/2 молекул кисню.
Молярний об'єм ідеального газу при стандартних умовах (температурі 273 K та тиску 1 атм) дорівнює 22,4 л/моль.
Отже, для повного горіння 1 моль бутану потрібно 13/2 моль кисню, а для горіння об'ємом 11,2 л потрібно:
(13/2) * (11,2 / 22,4) = 3.25 л кисню (округлено до двох знаків після коми).
Отже, для повного горіння 11,2 л бутану потрібно взяти 3,25 л кисню.
Автор ответа:
1
Дано:
V(C4H10) = 11,2 л
Знайти:
V(O2) - ?
Розв'язання:
1) 2C4H10 + 13O2 → 8CO2 + 10H2O;
2) V(O2) = V(C4H10) * 13 / 2 = 11,2 * 13 / 2 = 72,8 л.
Відповідь: Об'єм O2 становить 72,8 л.
Похожие вопросы
Предмет: Биология,
автор: fedchishin78
Предмет: Литература,
автор: brychukvlad
Предмет: Математика,
автор: Souliboli
Предмет: Английский язык,
автор: Barto2919