Предмет: Литература, автор: nastacurluj

Чи можна задля досягнення високої мети брехати? Вислов тезу, добери аргументи на її доказ та наведи один приклад на підтвердження аргументу (бажано за змістом прочитаних розділів повісті-казки)

Ответы

Автор ответа: b5dskjhcyp
3

Теза: Брехати задля досягнення високої мети не є прийнятною поведінкою.

Аргумент 1: Брехня порушує довіру. Якщо людина буде часто брехати, вона втратить довіру до себе, а отже, і до інших людей. Це може призвести до того, що інші люди будуть уникати спілкування з такою людиною, не довірятимуть їй і не будуть бажати співпрацювати.

Аргумент 2: Брехня може мати негативні наслідки. Якщо людина використовує брехню, щоб досягти своєї мети, то вона ризикує виграти битву, але програти війну. У майбутньому це може призвести до втрати репутації, негативного ставлення інших людей та інших негативних наслідків.

Приклад: У казці "Попелюшка" злі сестри брехали, щоб переконати принца, що вони є дівчатами, з якими він танцював на балу. Але коли принц дізнався правду, він зрозумів, що вони не є його коханою. Як наслідок, вони не змогли вийти за нього заміж і жити довге щасливе життя, як він обіцяв їм на балу. Якби вони не брехали, можливо, що їхня доля була б іншою. Таким чином, цей приклад підтверджує, що брехня не завжди приводить до бажаного результату, а може мати негативні наслідки.

Автор ответа: milanic70
3

Ответ:

Коли брехня на благо виправдана?

У першу чергу це стосується маленьких дітей, якщо мова йде про якісь події, які травмують, наприклад, смерть домашнього улюбленця або родича. Малюк і без того перебуває в розгубленості, не розуміючи, що сталося. Він отримає ще більшу психологічну травму, якщо розповісти йому все, як є.

У будь-якому випадку ми брешемо, тому що боїмося.

Страх є чи не головною мотивацією, яка народжує брехню на благо. Ми придумуємо легкотравну і безпечну версію розвитку подій, побоюючись втратити власний авторитет, довіру і любов близьких людей, а також щоб уникнути покарання. Останнє часто мотивує дітей брехати. Наприклад, вони бояться гніву батьків за отриману в школі двійку. Може це служити виправданням брехні? Для когось це так, інші ж вважають, що брехати зі страху — ознака малодушності.

Деяку брехливість у спілкуванні з оточуючими приписують нам самі правила етикету. Найяскравіший приклад цього — компліменти. Їх заведено говорити при зустрічі в певних обставинах. А якщо вам не подобається, як людина виглядає і що вона робить, про це слід промовчати, щоб не створювати напруженості у відносинах.

Похожие вопросы