яка маса магнію в якому 6% домішок, провзаємодіяла з оцтовою кслотою, якщо утворилася 32г солі
Ответы
Объяснение:
Для того, щоб визначити масу магнію, який взаємодіяв з оцтовою кислотою, потрібно спочатку визначити кількість магнію в утвореній солі.
Якщо утворилася 32 г солі, і відомо, що ця сіль містить 6% домішок, то маса чистої солі буде:
32 г. (100% - 6%) = 30.08 г.
Тепер можна визначити масу магнію в утвореній солі. Зважаючи на те, що магній є частиною солі, маса магнію буде пропорційною до маси солі, тобто:
Маса магнію = маса солі * відношення маси магнію до маси солі
Відношення маси магнію до маси солі можна визначити з формули хімічної реакції, що відбулася між магнієм та оцтовою кислотою. Ця реакція виглядає наступним чином:
Mg + 2CH3COOH Mg(CH3COO)2 + H2
З формули реакції видно, що 1 моль магнію реагує з 2 молями оцтової кислоти, утворюючи 1 моль солі Mg(СН3СОО)2. Молярна маса Mg(CH3COO)2 дорівнює 142.4 г/моль.
Тож, відношення маси магнію до маси солі:
маса магнію /маса солі = 1 моль Mg /1 моль Mg(CH3COO)2 атомна маса Mg / молярна Maca Mg(CH3COO)2
Маса магнію / 30.08 г = 1/1° 24.31 г / 142.4 г
Маса магнію = 30.08 г * 24.31 г / 142.4 г
маса магнію = 5.14 г
Отже, маса магнію, який взаємодіяв з оцтовою кислотою, становить 5.14 г