Предмет: Биология, автор: leralodg2021

довгастий мозок і розвиток проміжний мозок Ссавців. Чи є кора і звивини у риб і птахів.

допоможіть дайте відповіді на ці два запитання ​

Ответы

Автор ответа: dimarubauk
1

Відповідь:

Пояснення:

Обладнання, матеріали та об’єкти дослідження: муляжі головного мозку хребетних тварин, малюнки головного мозку риб, земноводних, плазунів, птахів, ссавців.

Звіт з виконання роботи:

Група хребетних тварин

Особливості будови головного мозку

Кісткові риби: короп

Передній відділ мозку розвинений слабко, не розділений на півкулі і не вкритий сірою речовиною; добре розвинений мозочок (забезпечує складні рухи риби у воді), середній (центр зору) та задній мозок (центри слуху та рівноваги).

Земноводні: жаба

Збільшений об’єм головного мозку, особливо передній відділ (нюховий центр). Розвинені півкулі переднього мозку (центри складної форми поведінки), кори немає. Мозочок розвинутий слабо.

Плазуни: ящірка

Півкулі головного мозку вкриті сірою речовиною, кора півкуль гладенька. Мозочок розвинутий краще, ніж у земноводних (центр координації складних рухів). Зменшені розміри середнього мозку.

Птахи: голуб

Мозок має більші розміри, ніж у рептилій. Півкулі вкриті сірою речовиною. Краще, ніж у плазунів, розвинутий мозочок (внаслідок опанування польотом). Зменшено розмір середнього мозку.

Ссавці: собака

Головний мозок має ще більший об’єм, півкулі займають його більшу частину. Добре розвинута кора півкуль, вкрита численними борознами та звивинами (збільшення поверхні). Мозочок дуже добре розвинений. Середній мозок значно зменшений у розмірах.

Висновки:

1. Головний мозок різних груп хребетних тварин має спільний план будови: довгастий мозок, мозочок, середній мозок, передній (кінцевий) мозок.

2. У процесі еволюції відбувалося ускладнення будови головного мозку у ряді: риби → земноводні → плазуни →птахи → ссавці.

3. У зв’язку з особливостями умов життя розвиток частин головного мозку у різних класів хребетних тварин не однаковий і має свої характерні особливості:

— у риб головний мозок має просту будову і малий об’єм; розвинені мозочок (як центр координації рухів), середній мозок (центр зору - провідного чуття для пошуку їжі);

— у земноводних порівняно з рибами краще розвинений передній мозок, особливо півкулі (центри складної форми поведінки) та задній мозок (центри слуху та рівноваги); розвиваються центри нюху та зору - це пристосування до водно-наземного способу життя; мозочок розвинутий слабо - наслідок простих рухів;

— у рептилій з’являється кора головного мозку, гладенька, утворена тілами нервових клітин (відповідає ускладненню поведінки), мозочок більш розвинутий і складний, ніж у амфібій (більш різноманітні рухи), ще краще розвинуті зір та нюх для одержання інформації про наявність їжі або небезпеки - це пристосування до життя в різних умовах існування;

— у птахів ускладнюється поведінка і рухи внаслідок опанування польотом, мозок більший за розміром, має вкриті сірою речовиною півкулі та розвинений мозочок;

— у ссавців найбільш складні форми поведінки, головний мозок найбільший, маса півкуль становить близько 70 %, кора добре розвинена, вкрита борознами та звивинами, добре розвинений мозочок.

Автор ответа: nikserj2006
3

Ответ:

Ні, у риб і птахів немає кори та звивин в тому вигляді, в якому вони присутні у ссавців. Розуміння та обробка інформації в риб та птахів відбувається у різних структурах головного мозку, таких як мозочки та проміжний мозок. Довгастий мозок, що контролює координацію рухів та баланс, присутній у всіх хребетних тварин, включаючи риб, птахів та ссавців.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: artemuzkorotyj
Предмет: Обществознание, автор: Zahar1012