ТЕРМІНОВО!!!!!
Леся Українка «Лісова пісня»
Літературний диктант
1. Коли і де відбуваються події?
2. Як поводить себе той, що греблі рве?
3. Хто батько Русалки?
4. Чому Водяник не підтримує вибір Русалки щодо того, що греблі рве?
5. Що хоче зробити з очерету Лукаш?
6. Що збудило Мавку після довгого зимового сну?
7. Лісовик застерігає Мавку, аби вона кого остерігалася?
8. Хто Мавці зізнається в коханні?
9. Мавка, закохана в Лукаша, говорить, що його очі…
10. Хто намовив Потерчат завести Лукаша в болото?
11. Коли відбуваються події у другій дії?
12. Ставлення Лукаша до Мавки поступово змінюється, бо він підпадає під
вплив…
13. Який вид роботи для Мавки найстрашніший?
14. Хто живе у житі?
15. До якої дії вдається Мавка, аби не жати?
16. Кого, за словами Лісовика, зрадила Мавка?
17. Той, що у скелі сидить, хоче забрати Мавку, бо стверджує, що вона вже…
18. Коли відбуваються події у третій дії?
19. Наскрізний оберіг, який завжди тримає при собі Мавка, це…
20. Про що і кого йдеться: «Зрубаний дуб і могила для нього…»
21. Лісовик перетворив Лукаша на…
22. Чому Килина, мати Лукаша не мали щастя і достатку?
23. Що сталось наприкінці твору з Мавкою?
24. Яка стихія перетворює обійстя Килини, Лукаша і матері на попіл?
Ответы
Відповідь:
Завдання дуже велике і його бажано було розбити якщо не на 24, як вимагають правила сайту, то хоч би на 2.
Текст питання майже не дублюю - слідкуйте самі.
1. Всі події твору відбуваються у лісі на Волині. Починаються вони ранньою весною, а закінчуються пізньою осінню. Кожній порі року присвячена окрема дія твору (частина).
2. Той, що греблі рве поводить себе зухвало, безвідповідально, егоїстично.
3. Батько Русалки Водяник
4. Водяник не підтримує вибір Русалки щодо "Того, що греблі рве", тому що він ненадійний, має зрадливу і лукаву вдачу
5. Лукаш приступає до очерету, бо хоче вирізати собі сопілку. Цитата: «Та я хотів собі сопілку втяти, —// хороший тута вельми очерет»
6. Лісовик вважає, що Мавку з довгого сну збудила весна, але вона заперечує, що «Весна ще так ніколи не співала,// як отепер. .... Ні... стій... Ба! чуєш?.. То весна співає?». Отже, Мавка проснулася від голосу Лукашевої сопілки
7. Лісовик застерігає Мавку, щоб вона остерігалася людей. Цитата: «але минай людські стежки, дитино,//бо там не ходить воля...»
8. Мавці у коханні зізнається Перелесник Цитата: «Будь моя кохана!// Звечора і зрана…», «Постривай хвилину!// Я без тебе гину!»
9. Мавка, закохана в Лукаша, говорить, що його очі…непрозорі Цитата: "У тебе голос чистий, як струмок,// а очі — непрозорі».
10. Потерчат намовила завести Лукаша в болото подруга Мавки - Русалка.
11. Події у другій дії твору відбуваються пізнього літа.
12. Ставлення Лукаша до Мавки поступово змінюється, бо він підпадає під вплив…своєї матері. Цитата: «Мавка. Чогось уже і ти став непривітний...// Лукаш. Та бачиш... мати все гризуть за тебе!..//
13. Для Мавки найстрашніший вид роботи - це жати (дівчина боїться не самої роботи, а розуміє, що жати ще трішки зарано і вона знищить красу своєї подруги Русалки Польової) Цитата: «Мавка (з острахом) Як-то? Жати?// Ви хочете, щоб я сьогодні жала?»
14. У житі живе Русалка Польова. Цитата: "Мавка замахує серпом і нахиляється до жита. З жита раптом виринає Русалка Польова"
15. Щоб не жати Мавка ріже собі руку серпом. Цитата: «Мавка (черкає себе серпом по руці, кров бризкає на золоті коси Русалки Польової) Ось тобі, сестро, яса!»
16. За словами Лісовика, Мавка зрадила себе, своє вільне життя. Цитата: "Лісовик «Саму себе//. Покинула високе верховіття// і низько на дрібні стежки спустилась.// До кого ти подібна? До служебки,// зарібниці, що працею гіркою// окрайчик щастя хтіла заробити// і не змогла, та ще останній сором// їй не дає жебрачкою зробитись».
17. Той, що у скелі сидить, хоче забрати Мавку, бо стверджує, що вона вже…нежива. Цитата: «ти бліднеш від огню, від руху млієш,// для тебе щастя — тінь, ти нежива».
18. Події у третій дії відбуваються пізньої осені, коли холодно і хмарно
19. Наскрізний оберіг, який завжди тримає при собі Мавка, це… щось живе, що не вмирає в її серці. В третій дії символом цього живого є кров Мавки - калиновий пучечок на її грудях.
20. Про що і кого йдеться: «Зрубаний дуб і могила для нього…» -Дядько Лев перед смертю звелів поховати його під дубом. Лукаш так і зробив. Але поки Лукаша не було, то Лукашева мати і Килина зрубали і продали те могутнє дерево. Залишилася дідькова могила під пеньком.
21. Лісовик перетворив Лукаша на…вовкулаку. Цитата: «Авжеж! Тепер він вовкулака дикий!// Хай скавучить, нехай голосить, виє..»
22. За те, що Лукашева мати і Килина порушили клятву дядька Лева - зрубали і продали дуб, лісові мешканці їм помстилися: звели нанівець худобу, зіпсували збіжжя, згидили озеро, хату обсіли злидні. Тому їм і не було щастя й достатку.
23. Що сталось наприкінці твору з Мавкою? Мавка, проклята Килиною, перетворилася на суху вербу. Килина намовила Лукаша зрубати дерево. В останню хвилину з неба, рятуючи кохану, вогняним змієм падає Перелесник і підпалює вербу. З палаючого дерева вогонь перекидається на хату Лукаша. Тіло Мавки гине, але душа її залишається безсмертною і приходить до Лукаша загубленою Долею, щоб послухати спів сопілки і втішити коханого.
24. Яка стихія перетворює обійстя Килини, Лукаша і матері на попіл? Вогонь.
Пояснення: