За словами Т.Шевченка, свою історію потрібно вивчати:
Ответы
Ответ:
Автор гнівно засуджує дворян, яким національну свідомість замінює плазування перед іноземними авторитетами . Дійсно, у той час німецька культура і наука претендували на роль передової, але це не означає, що вивчати історію і традиції свого народу треба „як німець покаже”. Поет застерігає:
У чужому краю
Не шукайте, не питайте
Того, що немає
І на небі, а не тілько
На чужому полі.
Адже з чужини можна привезти лише „великих слов велику силу, та й більш нічого”. Поет закликав не нехтувати здобутками національної історії і культури, бо „в своїй хаті своя й правда, і сила, і воля”.
Тарас Шевченко у своїх творах, зокрема в поемі "Гайдамаки", підкреслював важливість вивчення історії свого народу. У вірші "І мертвим, і живим..." він пише: "І тих вчітеся, хто вічно живі,/ І мертвих не забувайте силу...".
Отже, за словами Тараса Шевченка, потрібно вивчати історію свого народу, не забувати про тих, хто відійшов у минуле, але завжди залишається в серці та пам'яті народу. Вивчення історії допомагає розуміти традиції, культуру та духовний світ свого народу, формувати національну свідомість та підвищувати національну самосвідомість.