Предмет: Математика, автор: darya2022

Одного разу на відпочинку за круглим столом опинилися п‘ятеро хлопців родом з Києва,Харкова,Одеси,Сум й Запоріжжя:Юрій,Дмитро,Олексій,Микола й Віктор.Киянин сидів між запорожцем і Віктором,харків’янин-між Юрієм й Дмитром ,а нароти нього сиділи сумчанин і Олексій.Микола ніколи не був у Харкові ,Юрій не бував у Києві й Запоріжжі ,а запорожець із Дмитром регулярно листуються.Визначте,у якому місті живе кожний із хлопців.
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА СРООЧНОО

Ответы

Автор ответа: sbb91467
0

Ответ:

За умовою задачі, на круглому столі сиділи п'ятеро хлопців - Юрій, Дмитро, Олексій, Микола і Віктор, і вони родом з Києва, Харкова, Одеси, Сум і Запоріжжя.

За допомогою логічних висновків, можна визначити місця проживання кожного хлопця:

- Киянин сидів між запорожцем і Віктором, тому Киянин не може бути ні Юрієм, ні Дмитром, ні Запоріжцем. Отже, Киянин має бути Олексієм або Миколою.

- Харків’янин сидів між Юрієм і Дмитром, тому Харків’янин не може бути ні Юрієм, ні Дмитром. Отже, Харків’янин має бути Олексієм, Миколою або Віктором.

- Нароти нього сиділи Сумчанин і Олексій, тому Киянин не може бути Олексієм. Отже, Киянин має бути Миколою.

- Микола ніколи не був у Харкові, тому Харків’янин не може бути Миколою. Отже, Харків’янин має бути Олексієм або Віктором.

- Юрій не бував у Києві й Запоріжжі, тому Киянин не може бути Юрієм і Запоріжець не може бути Юрієм. Отже, Юрій має бути родом з Одеси або Сум.

- Запорожець із Дмитром регулярно листуються, тому Запорожець не може бути Олексієм. Отже, Запорожець має бути Юрієм.

Таким чином, можна зробити наступні висновки:

- Юрій - родом з Запоріжжя.

- Дмитро - родом з Одеси.

- Олексій - родом з Харкова.

- Микола - родом з Києва.

- Віктор - родом з Сум.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: anonim2881
ДОПОМОЖІТЬ Ознайомтеся з сучасними поглядами на «чорну легенду» в історії інквізиції та поміркуйте, що сприяло її появі. Які методи використовувала інквізиція для утвердження авторитету католицької церкви. «Чорна легенда» в історії інквізиції У суспільній думці побутує переконання, що іспанська інквізиція була найжорстокішою. Історики ж припускають, що кількість жертв інквізиції в суспільній уяві перебільшена внаслідок вигаданої протестантами в середині XVI ст. «чорної легенди» про надмірну жорстокість іспанської інквізиції. Легенда активно поширювалася протестантськими проповід- никами в умовах Реформації, аби знеславити католицьку церкву. На основі досліджень документів історики наводять різні дані щодо жертв інквізиції. Хуан Антоніо Лоренті називає цифру 341 021 особа,з яких 31 912 було страчено. Архівні документи інквізиції з Національ-ного історичного архіву Іспанії зберігають усі відомості про процеси між 1560 та 1700 роками. Згідно з ними, у цей період розслідувалось 49 092 справи. Густав Генінгсен і Джеймс Контрерас, які вивчили ці документи, обчислили, що тільки 1,9 % із цих підсудних були спалені на вогнищі. Рікардо Гарсія Карсел припускає, що за історію іспанської інк-візиції вона розслідувала 150 тис. справ та оцінює приблизну кількість страчених у межах 3000–5000 за всю історію інквізиції.Обмежена жорстокість катувань Інквізитори вважали виправданим повернення заблудлих християн у лоно церкви шляхом тортур, щоби врятувати їх від вічних мук пекла. Тортури були жахливими, але не смертельними і суворо регламентованими. Кожне катування здійснювали лише один раз, у присутності лікаря і судового секретаря.Процедуру припиняли, коли звучало зізнання. Підсудний мав повто-рити його наступного дня, без насильства, інакше воно вважалося недійсним. Попри ореол жаху, інквізиція не була конвеєром убивств. У більшості випадків віровідступники каялися й уникали смертної кари. Особливо впертих передавали світському суду. Церква вважала для себе немож-ливим ухвалювати смертні вироки. Інквізиція і рятування індіанців Америки Інквізиція сприяла порятунку сотень тисяч індіанців Латинської Америки. До проникнення на Кубу представників Папи Римського, там були повністю вирізані інданці таїно, а населення Гаїті з 3,5 млн осіб скоротилося до 60 тис. Представники інквізиції почали хрестити аборигенів і видавати едикти про можливість порятунку їхніх душ, запобігаючи цим невиправданій жорстокості з боку конкістадорів​