Предмет: Химия, автор: albinakovalenko666

БУДЬ ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ!!!
Натрій оксид масою 62 г прореагував з розчином станум (IV) гідроксидом з утворенням сполуки, яка містить 6 гідроксильних груп.

1)Напишіть рівняння реакції. Зазначте суму індексів у формулі продукту реакції.

2)Вкажіть суму коефіцієнтів, які стоять перед реагентами.

3)Знайдіть об'єм води (мл), який використали для проведення хімічної реакції. Відповідь запишіть без розмірності.​

Ответы

Автор ответа: andriykoltok
5

Ответ:

-88,71 мл

Объяснение:

Реакція між натрій оксидом (Na2O) та станнум (IV) гідроксидом (Sn(OH)4) може бути записана наступним чином:

Na2O + Sn(OH)4 → Na2[Sn(OH)6]

Утворена сполука містить 6 гідроксильних груп.

Коефіцієнти перед реагентами в цій реакції дорівнюють 1.

Розрахуємо кількість речовини Na2O, використаної у реакції:

n(Na2O) = m/M = 62 г / 62 г/моль = 1 моль

Так як Na2O взаємодіє з 1 моль Sn(OH)4, то кількість речовини Sn(OH)4 також дорівнює 1 моль.

Об'єм води, який був використаний у реакції, можна знайти, віднімаючи масу Na2O та Sn(OH)4 від загальної маси реакційної суміші та діливши результат на щільність води:

V(H2O) = (маса суміші - маса Na2O - маса Sn(OH)4) / щільність води

Щільність води приблизно дорівнює 1 г/мл.

Маса суміші дорівнює масі Na2O та масі Sn(OH)4:

маса суміші = маса Na2O + маса Sn(OH)4 = 62 г

Маса Sn(OH)4 може бути знайдена з допомогою наступної формули:

m(Sn(OH)4) = n(Sn(OH)4) × M(Sn(OH)4) = 1 моль × 150,71 г/моль = 150,71 г

Таким чином, об'єм води, який був використаний у реакції, буде:

V(H2O) = (62 г - 62 г - 150,71 г) / 1 г/мл = -88,71 мл

Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: nastephaaa