Задание 6.
Расчитайте относительные молекулярные массы соединений: AL2O3; Zn(OH)2; С3Н8О; Ca3(PO4)2
пожалуйста помогите сор
50 баллов дам!

Ответы
Ответ:
Щоб обчислити відносні молекулярні маси (молярні маси) сполук, згаданих у запитанні, потрібно скласти атомні маси всіх атомів у їхній хімічній формулі. Атомні маси елементів можна знайти в періодичній системі.
AL2O3: Al = 2 x 26,98 = 53,96, O = 3 x 16,00 = 48,00 Відносна молекулярна маса AL2O3 = 53,96 + 48,00 = 101,96 г/моль
Zn(OH)2: Zn = 1 x 65,38 = 65,38, O = 2 x 16,00 = 32,00, H = 2 x 1,01 = 2,02 Відносна молекулярна маса Zn(OH)2 = 65,38 + 32,00 + 2,02 = 99,40 г/моль
С3Н8О: С = 3 х 12,01 = 36,03, Н = 8 х 1,01 = 8,08, О = 1 х 16,00 = 16,00 Відносна молекулярна маса С3Н8О = 36,03 + 8,08 + 16,00 = 60,11 г/моль.
Ca3(PO4)2: Ca = 3 x 40,08 = 120,24, P = 2 x 30,97 = 61,94, O = 8 x 16,00 = 128,00 Відносна молекулярна маса Ca3(PO4)2 = 120,24 + 61,94 + 128,00 = 310,18 г/моль
Отже, відносні молекулярні маси сполук:
AL2O3: 101,96 г/моль
Zn(OH)2: 99,40 г/моль
С3Н8О: 60,11 г/моль
Ca3(PO4)2: 310,18 г/моль