яку масу солі та об'єм води необхідно взяти для приготування 250г розчину з масовою часткою солі 15%????
Ответы
Ответ:
Задача не є складною, уважно читай пояснення. Але вона і не складна.
Объяснение:
Для вирішення цього завдання ми можемо скористатися формулою масової концентрації розчину:
масова частка = (маса розчиненої речовини / маса розчину) * 100%
Для того, щоб знайти масу солі, яку необхідно додати до розчину, ми можемо перетворити цю формулу на:
маса розчиненої речовини = масова частка * маса розчину / 100%
Тепер можемо підставити дані, які відомі нам з умови:
маса розчину = 250 г
масова частка солі = 15%
маса розчиненої солі = 15% * 250 г / 100% = 37.5 г
Тому, щоб приготувати 250 г розчину з масовою часткою солі 15%, потрібно взяти 37.5 г солі. Об'єм води, необхідний для розчинення цієї кількості солі, залежить від того, яка концентрація розчину має бути в кінцевому результаті.