Дослідити спільні та відмінні риси в розвитку Угорщини та Румунії.
Ответы
Ответ:Угорщина та Румунія мають спільну історію та культурні та етнічні зв'язки. Декілька спільних та відмінних рис розвитку цих країн можна проаналізувати таким чином:
Спільні риси:
Обидві країни мають складну історію з численними періодами влади різних імперій, таких як Османська імперія, Австро-Угорська імперія, Російська імперія та інші.
Як наслідок цих періодів влади, у обох країнах з'явилися етнічні меншини, які складають значну частину населення, зокрема угорці в Румунії та румуни в Угорщині.
Угорщина та Румунія мають схожу географічну розташованість у Центральній Європі, що призводить до спільних проблем та викликів, таких як міграційні потоки, екологічні проблеми та інші.
Відмінні риси:
Угорщина та Румунія мають різні мови та культури. Угорщина має угорську мову та багату культурну спадщину, яка пов'язана зі своєю історією та географічним положенням. Румунія має румунську мову та свою унікальну культуру, яка також відображає її історію та географічне положення.
Угорщина є членом Європейського Союзу та НАТО, тоді як Румунія стала членом ЄС у 2007 році та НАТО у 2004 році. Це призводить до різних політичних та економічних зв'язків та можливостей для країн.
В Угорщині та Румунії різні рівні розвит
Объяснение: негры
Ответ:
Угорщина
До 1918 р. Угорщина входила до складу Австро-Угорської імперії. 1918 р. Угорщину було проголошено республікою, запроваджено загальне виборче право, проголошено свободу зборів тощо.
За допомогою угорської секції РКП (б) на чолі з Бела Куном 1918 р. у Будапешті було засновано Комуністичну партію, яка вступила в контакт з радикальними соціалістами і соціал-демократами. За прикладом більшовицької Росії вони розпочали створювати Ради. На початку 1919 р. соціал-демократи і комуністи створили об'єднану Соціалістичну партію Угорщини. При кризі в республіканському уряді радикальні соціал-демократи і комуністи проголосили радянську владу в Угорщині, яка проіснувала 4,5 місяця. Встановлена диктатура пролетаріату за прикладом більшовиків Росії вжила відповідних заходів.
Під впливом зовнішніх і внутрішніх обставин у серпні 1919 р. радянська влада зазнала поразки. 1920 р. в Угорщині були проведені вибори в парламент, який обрав адмірала Хорті регентом. Окремим законом династія Габсбургів була позбавлена угорського престолу. Згідно з земельною реформою 230 тис. господарів одержали землю, що сприяло зростанню чисельності заможних селян. З середини 1925 р. у країні відбувається зростання промислового виробництва, зокрема за рахунок інвестицій. Індустріальний розвиток стримувався через слабку сировинну базу, недостачу капіталів, вузький внутрішній ринок.
З кінця 20-х рр. в Угорщині, як і в цілому в світі, спалахнула економічна криза. Це спричинило політичну нестабільність. З 1931 до 1936 р. змінилося три уряди. Лише третій уряд почав свою діяльність в умовах виходу країни з кризи. 1936 р. промислове виробництво досягло до-кризового рівня.
У зовнішній політиці Угорщина орієнтувалася на дружні зв'язки з гітлерівською Німеччиною. Регент Хорті одержав майже королівські повноваження. Наступний уряд Імреді продовжив курс на перетворення країни в авторитарну державу, на зближення з Німеччиною. На початку 1939 р. Угорщина приєдналася до "Антикомінтернівського пакту" і вступила у війну як союзник Німеччини.
Румунія
Як відомо, Румунія брала участь у Першій світовій війні на боці Антанти. Післявоєнні мирні договори забезпечили їй збільшення території більш як у два рази. Країна мала значні сировинні ресурси, досить розвинуту промисловість, особливо нафтову. Проте в цілому вона була аграрною. Більшість селян були малоземельними або безземельними.