Скористайтеся додатковими джерелами інформації та дізнайтеся про перспективи розвитку атомної енергетики України. Даю 55 балов
Ответы
Відповідь:Запропоновано шляхи подальшого інноваційного розвитку атомної енергетики України, зокрема: будівництво власного централізованого сховища відпрацьованого палива, заміна старих реакторів серії ВВЕР на нові малі модульні реактори SMR-160, впровадження інноваційної технології 3D сканування станції.
Пояснення:— За рівнем розвитку енергетики можна судити про рівень розвитку економіки і про ступінь незалежності держави, — каже Володимир Петрович. — Атомна енергетика сьогодні забезпечує нас найдешевшою електроенергією. Вона втричі дешевша за вироблену на теплових станціях і в сім разів дешевша за електроенергію, яку отримують від сонячних і вітрових станцій. У багатьох країнах спробували відмовитися від розвитку атомної енергетики в надії, що її замінять відновлювані джерела. Але досвід Каліфорнії в США та Німеччини в останню зиму показав, що в разі різкого падіння виробництва через погіршення погодних умов альтернативні види енергетики забезпечити потребу, що зростає, не можуть. Тому сьогодні у світі знову спостерігається підвищення інтересу до розвитку АЕС — надійного джерела енергії, що не залежить від добової та сезонної нерівномірності виробництва.
Річ у тім, що встановлення нових реакторів дасть потужний поштовх розвитку вітчизняної атомної енергетики. Це не тільки нові робочі місця, а й підвищення культури виробництва, розвиток нашого машинобудування. На мій погляд, треба починати з використання наявних майданчиків на чотирьох українських АЕС — Запорізькій, Рівненській, Південно-Українській та Хмельницькій. Наявність інфраструктури, доріг і кадрів значно здешевить будівництво.
Програма співробітництва з американцями включає також будівництво АЕС малої потужності. Мається на увазі використання реакторів потужністю до 300 МВт. У світі нині розробляється понад 60 проектів таких установок.
Найбільш просунутими і близькими до впровадження є проекти американських фірм NuScale Power і Holtec International. У разі підземного розташування реакторної установки істотно підвищується безпека і знижується вартість, оскільки можна відмовитися від цілої низки систем безпеки. Наземні реактори треба встановлювати з герметичною й дуже міцною оболонкою, здатною витримати падіння літака. Високий ступінь безпеки дає змогу розміщувати сучасні реактори поблизу великих міст. Роботи з монтажу реакторів зазвичай ведуться країною-інвестором, тобто фахівцями зі США, а наземну частину бажано взяти на себе Україні. Дві третини необхідного устаткування сьогодні може бути вироблено на вітчизняних підприємствах. Це теж дуже важливо, тому що йдеться про випуск сучасного високотехнологічного обладнання.
Крім того, коли розвиток атомної енергетики у світі трохи загальмувався, багато країн втратили фахівців, традиції, налагоджені зв’язки поставок усього необхідного для нормальної роботи АЕС. У Великій Британії, наприклад, спостерігається істотна втрата компетенцій, що призводить до збільшення строку й, відповідно, здорожчання будівництва блоків АЕС.
Україна поки що зберегла кадри атомників. Це найцінніший людський потенціал. І тому за правильного підходу, виконуючи умови підписаного меморандуму, ми можемо дуже ефективно працювати і стати країною, що забезпечує електроенергією, виробленою на АЕС, не тільки себе, а й інші держави.
Варто сказати, що перспектива розвитку атомної енергетики, що відкриває згадана серйозна міжнародна домовленість, дасть відчутний поштовх розвитку вищої освіти — ті, хто працює сьогодні на АЕС, агітуватимуть дітей та онуків продовжувати сімейні династії і ставати інженерами-атомниками. Адже робота на АЕС сьогодні добре оплачується, є можливість кар’єрного зростання. Але хочеться, щоб наші випускники трудилися все-таки на благо своєї батьківщини, а не чужої країни.
Програма співробітництва з американцями включає також будівництво АЕС малої потужності. Мається на увазі використання реакторів потужністю до 300 МВт.
За останні роки Україна здійснює активні кроки з метою розвитку атомної енергетики. У 2018 році Кабінет Міністрів України затвердив Державну програму розвитку ядерної енергетики на 2018-2022 роки, в рамках якої передбачено модернізацію та розширення потужностей існуючих атомних електростанцій, будівництво нових блоків, створення комерційного надання послуг у галузі ядерної енергетики та інше.
Окрім цього, у 2019 році було підписано угоду між НАЕК «Енергоатом» та компанією «Westinghouse Electric Company» про розширення співпраці в галузі ядерної енергетики, що передбачає постачання ядерного палива для Українських атомних електростанцій.
Також, Україна активно співпрацює з Європейським Союзом щодо розвитку ядерної енергетики. У вересні 2020 року була укладена угода між Україною та Європейським Союзом про створення спільної Європейської енергетичної спільноти, метою якої є забезпечення стійкої, безпечної і економічно ефективної енергетичної системи на території країн-партнерів.
Усе це свідчить про те, що розвиток атомної енергетики залишається однією з пріоритетних галузей для України, що має вагомий вплив на економіку та енергетичну безпеку країни.
-