Предмет: Биология, автор: asya260615

Уявіть, що ви вивчаєте популяцію дикого голуба. Попередні спостереження дали можливість встановити, що його щільність популяції у вашому районі складає 130 особин/гa. За період розмноження 1 раз на рік із однієї кладки яєць виживає 1,3 пташеня. В популяції співвідношення самців і самок 1 до 2. Смертність постійна – в середньому 27% особин популяції за рік. Як буде змінюватися щільність популяції голуба упродовж наступних 5-ти років. При розрахунках, керуйтеся приведеним нижче прикладом зміни чисельності популяції за перший рік. Результати округлюйте.

Народжуваність = щільність самок Х плодючість =
130 : 2 Х 1,3 = 84
Смертність = загальна щільність Х удельная смертність
130 Х 27 : 100 = 35.

Щільність популяції до початку наступного року дорівнює сумі її щільності на початок даного року та народжуваності та «-« смертність. Таким чином, на початок другого року щільність популяції складе: 130 – 35 + 84 = 179.
Показники популяції голуба
Роки життя
1 2 3 4 5
Щільність 130 179
Народжуваність 84
Смертність 35

Ответы

Автор ответа: andryhakjk
1

Ответ:

За перший рік щільність популяції збільшиться на 179 - 130 = 49 особин.

Для розрахунку наступних років використаємо ті ж формули:

Рік 2:

Народжуваність = 179/2 * 1.3 = 116.35

Смертність = 179 * 0.27 = 48.33

Щільність = 179 - 48.33 + 116.35 = 247

Рік 3:

Народжуваність = 247/2 * 1.3 = 160.55

Смертність = 247 * 0.27 = 66.69

Щільність = 247 - 66.69 + 160.55 = 340

Рік 4:

Народжуваність = 340/2 * 1.3 = 221

Смертність = 340 * 0.27 = 91.8

Щільність = 340 - 91.8 + 221 = 469

Рік 5:

Народжуваність = 469/2 * 1.3 = 304.85

Смертність = 469 * 0.27 = 126.63

Щільність = 469 - 126.63 + 304.85 = 647

Отже, протягом наступних 4-х років щільність популяції збільшиться, а після 5-го року складе 647 особин/га.

Объяснение:

пук

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: sinyukvalera1212