Предмет: Биология, автор: vika456244322778

Допоможіть будь ласка!!!!Може хоть якісь знаєте

Укажіть особливість, завдяки якій рослини відносять до ев-каріотів.
А Здатність до фотосинтезу;
6 наявність захисної клітинної стінки;
В наявність ядра;
Г наявність хлоропластів.
2. Позначте особливість, яка для рослин не характерна.
А Захоплення органічних речовин;
Б вегетативний спосіб розмноження;
В автотрофний спосіб живлення;
Г прикріплений спосіб життя.
3. Позначте найбільшу систематичну групу (таксон) царства
Рослини.
А Родина;
В клас;
Б' відділ;
Г вид.
4. Позначте орган, який мають усі вищі рослини.
А Корінь;
В насінина;
Б плід;
Г пагін.
5. Позначте орган, характерний тільки для покритонасінних
рослин.
А Корінь;
В насінина;
Б плід;
Г пагін.
6. Укажіть систематичну групу рослинних організмів,
ДЛя
якої характерне таке: багатоклітинні організми; зростають переважно на суходолі, має місце закономірне чергування по-колінь, до того ж статеве покоління переважає над нестатевим; утворюються спори і статеві клітини; запліднення відбуваєть-ся за наявності води.
А Мохоподібні; в Плавуноподібні; в Папоротеподібні;
Г Голонасінні.

7Позначте систематичну групу (таксон), прикладом якої є
Жито.
А Клас;
Б родина;
В рід;
Г вид.
8. Укажіть групу організмів, у клітинах яких відсутні хлоро-
плаСТИ
і хроматофори.
А Червоні водорості;
Б хвощеподібні;
В зелені водорості;
Г гриби.
9. Позначте систематичну групу організмів, представники якої першими селяться у найнепридатніших місцях і, відмираючи, утворюють перегній, на
якому можуть зростати рослини.
А Гриби;
Б мохоподібні;
В водорості;
г лишайники.
[
10. Позначте рослину, яка до мохоподібних не належить.
А Зозулин льон;
Б сфагнум магелланський;
В маршанція різноманітна
Г хвощ польовий.
[
11. Укажіть ознаку, яка свідчить про те, що плавун булавопо дібний належить до плавуноподібних.
А Має сидячі, дрібні, ланцетно-лінійні листки, розташовані
на стеблі щільною спіраллю;
Б запліднення відбувається за наявності води;
В спорофіт переважає над гаметофітом;
Г клітини мають оболонку з клітковини, хлоропласти
містять хлорофіл.

Прочитайте текст та виберіть варіант відповіді, де містять-ся слова, які слід вписати у вільні місця в цьому тексті.
На відміну від спорових рослин голонасінні розмножуються
(1), яке утворюється із (2) і відкрито лежить на (3) шишки.
(4) - новий орган, що виник у процесі еволюції для (5) рос-лин. Чоловічий та жіночий гаметофіти голонасінних дуже (б).
Запліднення у них (7) і (8) від наявності води. Крім того, по-рівняно зі споровими рослинами вони мають краще розвинену (у та налійно захишені (10) листки.
А 1 - насінням; 2 - маточки; 3 - насінних лусках; 4 - на-
сінина; 5 - розселення; 6 - редуковані: 7
- внутошіне,
8 - не залежить: 9 - провідну систему: 10 - від випаро-
вування:
1 - насінням: 2 - насінного зачатка; 3 - насінних лусках;
насінина: 5 - розмноження: 6 - редуковані; 7
- BHU-
трішне, 8 - не залежить; 9 - провідну систему; 10
випаровування;
В 1 - насінням; 2
- насінного зачатка; 3 - насінних лусках;
4 - насінина; 5 - розмноження; 6 - розвинені; 7 - зов-нішне; 8 - не залежить; 9 - механічну тканину; 10 - від
випаровування;
г 1 - насінням; 2 - маточки; 3 - насінних лусках; 4 - на-сінина; 5 - розселення; 6 - розвинені; 7 - зовнішне; 8 - не залежить; 9 - механічну тканину; 10 - від випарову-
вання.
13. Позначте чинник, завдяки якому обʼєднуються всі органи і частини тіла рослини.
А Луб та деревина утворюють безперервну транспортну
систему;
Б процес фотосинтезу;
В всмоктування коренями поживних речовин;
Г клітинна будова рослини.
14. Позначте твердження, яке відповідає поняттю транспірація.
А Транспортування поживних речовин по рослині;
Б транспортування води по рослині;
В випаровування води з поверхні рослини;
Г всмоктування води кореневою системою.

Ответы

Автор ответа: karina9435
1

Відповідь:

1. В;    2. А;     3.Б;    4. А;    5. Б;    6. А;    7. Б;    8. Г;    9. Б;    10. А;     11. Б; 12. А;    13. А;    14. В.

Пояснення:

1. Усі рослини, як і інші еукаріоти, мають клітини з ядрама, що містить їх генетичний матеріал. Це є однією з головних особливостей, завдяки якій рослини відносять до еукаріотів.

2. Рослини є автотрофами, тобто вони самостійно виробляють свою живильну речовину за допомогою процесу фотосинтезу. Захоплення органічних речовин зовнішнього середовища характерне для гетеротрофних організмів, таких як тварини.

3. В системі класифікації рослин, відділ є найвищою таксономічною категорією після царства. Він включає групу рослин, які мають спільні ознаки та характеристики.

4. Усі вищі рослини мають корінь, який відповідає за забезпечення рослини водою та поживними речовинами з грунту. Корінь також фіксує рослину в грунті та служить для зберігання запасних речовин.

5. Плід є органом, який розвивається з оплодняєного зав'язі після запилення та забезпечує збереження та поширення насіння у покритонасінних рослин. Він є характерним органом для цієї групи рослин.

6. Основні ознаки, описані в питанні, є характерними для мохоподібних рослин, до яких належать мохи, печінки та антоцероти. Вони мають багатоклітинний організм, що розвивається переважно на суходолі, зростають за допомогою гаметофіта, мають чергування поколінь, статеве покоління переважає над нестатевим, утворюють спори та статеві клітини, а запліднення відбувається за наявності води.

7. Жито належить до систематичної групи рослин - родина Тонконогові (Poaceae).

8. Хлоропласти та хроматофори - це органели, які містять пігменти та необхідні для проведення фотосинтезу. У грибів же відсутні хлоропласти та хроматофори, тому вони не можуть проводити фотосинтез. Гриби є гетеротрофними організмами, які живуть за рахунок інших організмів, що здатні проводити фотосинтез, або розкладають органічні речовини, такі як мертві рослини, тварини та інші організми.

9. Мохоподібні організми, такі як мохи та печериці, зазвичай першими заселяють найнепридатніші місця для росту, такі як скали, дерева та ґрунт з низькою родючістю. Вони також відмирають та утворюють перегній, який допомагає рослинам рости. Мохоподібні є одним з найбільш поширених типів рослин у зоні помірного клімату, і вони можуть бути знайдені у багатьох екосистемах.

10. Мохоподібні - це група рослин, які мають мохоподібну форму та зазвичай ростуть в умовах високої вологості. Зозулин льон (Linum catharticum) належить до родини льнові (Linaceae) та має зовнішній вигляд схожий на інші рослини цієї родини, які не є мохоподібними. Сфагнум магелланський (Sphagnum magellanicum) - це мох, що входить до родини Сфагнові (Sphagnaceae) та зазвичай росте на болотах. Маршанція різноманітна (Marchantia polymorpha) - це мох, який належить до родини Маршанцеві (Marchantiaceae). Хвощ польовий (Equisetum arvense) - це рослина, яка належить до родини Хвощові (Equisetaceae) та має характерну для хвощів вигляд та структуру.

11.Плавун булавоподібний (Salvinia natans) належить до родини плавунових (Salviniaceae) і є водним мохом. Одна з особливостей цієї родини полягає в тому, що запліднення відбувається за наявності води, тому ці рослини мають розвинений гаметофіт із двома типами гамет. Крім того, плавуни мають сидячі листки, що розташовані на стеблі щільною спіраллю і клітини, які мають оболонку з клітковини, хлоропласти містять хлорофіл. Отже, відповідь - Б.

12. У тексті йдеться про розмноження голонасінних рослин, що відбувається за допомогою насіння. Ці насіння утворюються в маточці (2) і відкрито лежать на насінних лусках (3), що захищають їх. Насінина (4) є новим органом, що виник у процесі еволюції для розселення голонасінних рослин. Розвинені гаметофіти цих рослин дозволяють їм здійснювати запліднення (7) внутрішньо, без необхідності у воді (8). Голонасінні мають розвинену провідну систему (9) і налійно захищені листки, що допомагає їм зберігати вологу (10). Отже, відповідь А є правильною.

13. Луб та деревина утворюють безперервну транспортну систему є чинником, завдяки якому обʼєднуються всі органи і частини тіла рослини. Це дозволяє розподіляти воду, мінеральні речовини та органічні сполуки, необхідні для життєдіяльності рослини, по всьому тілу рослини від коренів до листя. Фотосинтез та всмоктування коренями поживних речовин також є важливими процесами для рослин, проте вони не є чинниками, які безпосередньо обʼєднують всі органи та частини тіла рослини. Клітинна будова рослини також важлива, проте вона не є чинником, який обʼєднує всі органи та частини тіла рослини. Отже, правильна відповідь: А.

14.Транспірація - це процес випаровування води з поверхні листків рослин. В результаті транспірації вода виводиться з листків через стоми і переходить у газоподібний стан. Цей процес допомагає рослинам зберігати воду та керувати температурою, а також сприяє транспортуванню поживних речовин по рослині. Відповіді А, Б і Г неправильні, оскільки не відображають суті процесу транспірації.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Sunset3577