Предмет: Химия, автор: Аноним

11. Розв'яжіть задачу, користуючись законом збереження маси речовини. При взаємодії етилену С2Н4 масою 28г з киснем масою 96г утворюється вода H2O масою 36г та вуглекислий газ СО2. Обчисліть масу вуглекислого газу.​

Ответы

Автор ответа: vertikan797
1

Ответ:

Объяснение:

Відповідно до закону збереження маси, загальна маса реагентів повинна дорівнювати загальній масі продуктів хімічної реакції. У цьому випадку реакцію можна записати так:

C2H4 + 3O2 → 2CO2 + 2H2O

Збалансоване хімічне рівняння показує, що на кожен 1 моль етилену (C2H4) утворюється 2 молі вуглекислого газу (CO2). Тому нам потрібно обчислити кількість молей етилену, щоб визначити кількість молей утвореного вуглекислого газу.

Молярна маса етилену (C2H4) становить 28 г/моль, тому кількість молей етилену дорівнює:

n(C2H4) = m/M(C2H4) = 28 г / 28 г/моль = 1 моль

Відповідно до збалансованого хімічного рівняння, на кожен 1 моль етилену утворюється 2 молі вуглекислого газу, тому кількість молей утвореного вуглекислого газу дорівнює:

n(CO2) = 2 × n(C2H4) = 2 моль

Молярна маса вуглекислого газу (CO2) дорівнює 44 г/моль, тому маса утвореного вуглекислого газу дорівнює:

m(CO2) = n(CO2) × M(CO2) = 2 моль × 44 г/моль = 88 г

Отже, маса вуглекислого газу, що утворюється в результаті реакції, становить 88 г

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: vovazentro2501
Предмет: Математика, автор: marinabakai12