Предмет: История, автор: sogia21

Допоможіть
1.Де і коли виникла ст. Спарта?

2.Напади яких ворогів зазнали ст.греки

3.Пояснити значення термінів:ілоти,періеки,спартіати,Лаконіка

4.Яка мова називається лаконічною?

5.Які реформи запровадив Лікург?

6. У спарті демократичний чи олігархічний устрій? Відповідь обгрунтуйте.

7. Слабкі сторони Спарти.

8.Чому спартанці залишили бідну культурну спадщину?

Ответы

Автор ответа: olganekotan
2

Ответ:

1. Держава Спарта виникла на півострові Пелопоннес в XI—X ст. до н.

2.

3.Ілоти, гелоти (грец. εἱλώτης) — у стародавній Спарті землероби, які знаходилися на проміжному положенні між кріпаками та рабами.

Періе́ки (грец. περίοικοι — навколишні, сусідні) — особисто вільне, але політично безправне населення Спарти, Фессалії, Криту та інших областей Стародавньої Греції. Шар періеків був визначений реформами Лікурга Спартанського.

Спартиаты или гомеи — сословие в Спарте, мужчины, обладавшие полными гражданскими правами. Спартиаты представляли собой сословие профессиональных воинов, для которых военная служба была единственной обязанностью.

Лако́нія (грец. Λακωνία) — ном в південно-західній Греції, на південному сході півострова Пелопоннес. Столиця ному — місто Спарта. В античні часи тут існувала однойменна держава: на початку 11 століття до н. е. Лаконія була захоплена дорійцями, які утворили тут свою державу — Спарту.

4.Лаконі́зм, лаконі́чність (дав.-гр. λακωνισμός від Λακωνία ) або короткомо́вність— гранично стисле грамотне і інформативне вираження думки.

5. Формально вищим органом державної влади вважалися народні збори (апелла), які приймали закони й обирали посадових осіб. Однак після реформ Лікурга вони перестали самостійно розробляти закони і навіть втратили право законодавчої ініціативи. Виступати на зборах могли лише вищі посадові особи - царі, ефори, геронти. Рядовим громадянам це заборонялося. Апелла могла прийняти або відхилити пропонований їй законопроект. Результати голосування визначали призначені «обліковці» на слух. Цей спосіб підрахунку голосів ще античні автори вважали, примітивним. Якщо збори приймали неправильне рішення з точки зору царів і геронтів, їх дозволялося розпустити, а рішення відмінити. Прийняті зборами закони не дозволялося обнародувати.Реформи Лікурга-це комплекс перетворень соціально-економічного і правового характеру, в результаті яких ненависна демосу знать формально зникла, ніби розчинилася в масі спартанських громадян. Усі спартанці, які призивалися в ополчення, були наділені земельними ділянками (клерами). В Лаконіці і Мессенії їх налічувалося близько 10 тис. Клер вважався невідчужуваним, потомственним володінням, а оскільки земля була власністю держави, то його не можна було продати, подарувати, оформити у спадок. Розміри ділянок були однакові для всіх, тим самим на основі економічної рівності стверджувалась «община рівних». Ділянки обробляли ілоти, обов'язком яких було утримувати спартанця та його сім'ю.

Становище ілотів можна розглядати як специфічний різновид античного рабства. Особливість правового становища ілота в тому, що він не був відокремлений від засобів виробництва, самостійно вів господарство, користувався своєю худобою та інвентарем, половина зібраного ним урожаю залишалася в його розпорядженні. Однак спартанці мали над ілотами абсолютну владу.

6. демократичний

7.Культура та економіка Спарти

8.бо вона застаріла

Объяснение:


sogia21: Дуже вам дякую ❤️
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: ilyasovaq