Предмет: Биология, автор: topikkk47

І. Записати в зошиті функції органів квіткової рослини:
1. Корінь - ........
2. Пагін:
 - брунька - ........
 - стебло - .........
 - листок - .......
3. Квітка - .........
4. Плід - ...........
5. Насінина - ..........
ІІ. Записати в зошиті будову квітки та функції її частин (мал.163, стр.162):
 1. Тичинка - ........
2. Маточка - .......
3. Пелюстки - .......
4. Пилок -.........
5. Чашолистики - .......
6. Квітконіжка, квітколоже - .........
ДОПОМОЖІТЬ!!

Ответы

Автор ответа: dotsenkos
2

Ответ:

Объяснение:

1) забезпечення мінерального та водного живлення (поглинання і транспорт води та мінеральних речовин); закріплення рослини у ґрунті; накопичення поживних речовин; синтез деяких речовин; вегетативне розмноження; симбіоз з бактеріями та зв'язок з іншими організмами ґрунту.

2) 1)За рахунок верхівкової бруньки пагін росте у висоту, а за рахунок бічних— галузиться.2)стебла виконують механічну, провідну, іноді запасаючу функцію.3)фотосинтез

3)запилення й утворення насіння та плодів.

4)захищає насінину від несприятливого впливу довкілля; сприяє поширенню насіння; створює додатковий запас води і поживних речовин.

5)o відновлення рослини (насінне розмноження);

o існування рослини у несприятливих умовах;

o нагромадження поживних речовин;

o поширення рослини (вітер, тварини, комахи).

6)Тичи́нка — фертильний орган квітки, який є гомологом мікроспорофіла голонасінних рослин. Складається з тичинкової нитки і пиляка, де утворюються мікроспори та пилкові зерна. Будова андроцею є систематичною ознакою.

7)Ма́точка — жіноча репродуктивна частина квітки, що містить насінні зачатки. Маточка розташована всередині квітки та складається з одного або кількох зрощених плодолистків. Сукупність маточок називається гінецеєм.

8)Пелю́стка — внутрішній листок оцвітини у квітці покритонасінних рослин. У спеціалізованій ботанічній літературі часто вживають синонім листо́чок оцві́тини. Сукупність пелюсток квітки називають віно́чком. Пелюстки розташовуються усередині чашечки.

9)Пило́к — порошок, що складається з пилкових зерен. Пилкові зерна, це чоловічі гаметофіти рослини. Вони складаються з двох клітин з гаплоїдним набором хромосом — вегетативної та генеративної. Кожне пилкове зерно вкрите подвійною оболонкою, зовнішньою та внутрішньою.

10)Чашолистки — окрема частина чашечки квітки. Чашечка є зовнішньою частиною оцвітини, складається з безплідних внутрішніх та зовнішніх листочків оцвітини, які зазвичай поділяються на пелюстки та чашолистки. У «звичайній» квітці чашолистки зелені і розташовані під більшими пелюстками.

11)Квітконіжка — розгалуження стебла або бічний квітконосний пагін; частина квітконоса у суцвітті, що несе на собі поодиноку квітку. Більше або менше відрізняється від тих частин стебла, що несуть на собі вегетативні органи. Якщо квітконіжка сильно вкорочена або відсутня, квітка є сидячою, наприклад у подорожника.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: torpogyei
Предмет: Математика, автор: gorbot45