Визначте об'єм кисню, який витратиться на горіння 200л газу, який містить 90% пропану.
Ответы
Відповідь:
Всегда рад помоч , ответ смотри ниже!
Пояснення:
Для визначення об'єму кисню, необхідного для повного згоряння 200 л газу, який містить 90% пропану, можна скористатися рівнянням реакції згоряння пропану:
C3H8 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O
З цього рівняння видно, що на один молекулу пропану необхідно п'ять молекул кисню для його повного згоряння.
Оскільки газ містить 90% пропану, то його об'єм складає 200 л * 0,9 = 180 л пропану.
Тому, кількість молекул пропану можна визначити з використанням його об'єму та його молярного об'єму за нормальних умов (NTP), який становить 24 л/моль:
n(C3H8) = V(C3H8) / Vm(C3H8) = 180 л / 24 л/моль = 7,5 моль
Таким чином, для повного згоряння 7,5 моль пропану необхідно:
n(O2) = 5 * n(C3H8) = 5 * 7,5 моль = 37,5 моль кисню.
Об'єм кисню за нормальних умов (NTP) можна визначити з використанням його молярного об'єму, який також становить 24 л/моль:
V(O2) = n(O2) * Vm(O2) = 37,5 моль * 24 л/моль = 900 л
Отже, для повного згоряння 200 л газу, який містить 90% пропану, необхідно 900 л кисню за нормальних умов (NTP).