Два заряди -2 і +4 нКл знаходяться на відстані 4см один від одного.З якою силою вони притягуються? На малюнку показати напрям сили, якою вони взаємодіять.
Ответы
Ответ:
F ≈ -3.6 * 10^-3 Н
Объяснение:
Закон Кулона стверджує, що сила притягання між двома точковими зарядами пропорційна добутку зарядів і обернено пропорційна квадрату відстані між ними. Математично це можна виразити наступною формулою:
F = k * q1 * q2 / r^2
де F - сила взаємодії між зарядами,
q1 та q2 - заряди зарядів,
r - відстань між зарядами,
k - коефіцієнт пропорційності, що дорівнює 9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2.
У нашому випадку заряди q1 = -2 нКл та q2 = +4 нКл, а відстань між ними r = 4 см = 0.04 м.
Тоді сила взаємодії між зарядами буде:
F = (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2) * (-2 * 10^-9 Кл) * (4 * 10^-9 Кл) / (0.04 м)^2
F ≈ -3.6 * 10^-3 Н
Отже, заряди притягуються з силою близько 3.6 міліньютонів. Напрям сили взаємодії показано на малюнку нижче:
+4 нКл --> <-- -2 нКл
F
