1. Яким був національний і соціальний склад населення Наддніпрянської України у другій половині XIX ст.?
Срочно.....
Ответы
Ответ:
У другій половині XIX ст. національний та соціальний склад населення Наддніпрянської України (тобто території, що зараз складає центральну та східну Україну) був досить різноманітним.
На території Наддніпрянської України проживали переважно українці, а також значні групи євреїв, поляків, росіян, німців, білорусів та інших національностей. Українці становили більшість населення території, але були досить різноманітні з точки зору мови, релігії та культури. Так, у західних областях Наддніпрянської України(Галичина, Буковина) українці більшість населення і мали розвинену свою культуру, мову та традиції. У центральних та східних областях були домінуючими російська та українська мови, але національна самосвідомість українців була менш вираженою.
Щодо соціального складу населення, то в той час у Наддніпрянській Україні була розвинена система соціальної стратифікації. Вона включала народні маси (робітників, селян, ремісників), середній клас (міську та сільську інтелігенцію, купців, промисловців) та верхівку (великих землевласників, високих посадових осіб, банкірів, промислових магнатів). На підставі рівня багатства та соціального статусу людей визначались їхні можливості отримати освіту, зайняття, політичний вплив.
Загалом, Наддніпрянська Україна була регіоном, що перебував у складному соціально-політичному контексті, де національні та соціальні проблеми взаємоперепліталися. Наприклад, українці як національна меншина стикалися з дискримінацією та обмеженнями у власних правах відносно домінуючих росіян та польської шляхти. У той же час, соціальна стратифікація також мала відображення на взаєминах між різними верствами населення.
Надіюсь допоміг)