1. Чому бабуся, забравши черевички, плакала? (за поезією «Забула внучка в баби черевички»)
2. Розтлумачте, що таке «родинний інтим» (за поезією «Теплота родинного інтиму»).
3. Про які пори року йдеться в поезії «Забула внучка в баби черевички»? 4. Як Жар-птиця опинилася на волі? (за поезією «Жар-птиця»)
5. Що сталося із Жар-птицею? (за поезією «Жар-птиця»)
6. Перед якими святами відбуваються події в поезії «Жар-птиця»?
7. Який вигаданий персонаж згадується в поезії «Підкова»?
8. Доберіть епітети до образу снігу з поезії «Підкова».
9. Яким (добрим чи злим) ви уявляєте гнома з поезії «Гном у буфеті»? Чому? 10. Чого навчає нас «Казка про яян»?
11. Що таке притча? Доведіть, що прочитані твори Емми Андієвської за жанром є казкою-притчею.
12. Яка була особливість у риби? Як до неї ставилися рідні та друзі? Яка доля спіткала рибу? (за казкою «Говорюща риба»)
Ответы
Ответ:
1.Бабуся плакала через те, що її внучка, яку вона дуже любила, від’їхала до міста і залишила її саму в селі.
2.Родинний інтим - це особливі взаємини, які склалися в родині між членами, що базуються на взаємному розумінні, підтримці, турботі та повазі один до одного.
3.У поезії «Забула внучка в баби черевички» йдеться про зиму і весну.
4.Жар-птиця опинилася на волі через те, що Іван-царевич, який віднайшов її, не просив від неї жодних дарунків та був милосердним і чесним до неї.
5.Згідно з поезією «Жар-птиця», після повернення Жар-птиці до царського саду вона зберегла свою свободу та вільну красу, а царські слуги, які бажали її зловити, були осліплені та покарані за свою жадобу.
6.Події в поезії «Жар-птиця» відбуваються перед святами Великодня та Трійці.
7.У поезії «Підкова» згадується вигаданий персонаж - гном Півник.
8.Епітети до образу снігу з поезії «Підкова»: білосніжний, холодний, м’який, легкий, розбурханий.
9.У поезії «Гном у буфеті» гном виступає як добрий персонаж, який допомагає людям, отримує задоволення від своєї роботи та любить своїх гостей.
10.«Казка про яян» навчає нас важливості бути чуйним до інших, проявляти милосердя та розуміння, допомагати тим, хто потребує допомоги.
11.Притча - це жанр літературного твору, який передає дидактичний зміст через приклади або історії зі зворотним зв'язком. Казка-притча - це казка, яка передає певний моральний або етичний висновок, нерідко заснований на глибинних принципах. Твори Емми Андієвської, наприклад "Рибка золота" або "Лисиця та виноград" можна вважати казками-притчами, оскільки вони містять моральну складову та висновки про життя.
12.У казці "Говорюща риба" риба мала особливість - вона могла розмовляти з людьми. Рідні та друзі до неї ставилися як до звичайної риби, не розуміючи її цінності. Коли рибу впіймали золота рибка зробила одне прохання - відпустити її, а взамін вона виконає будь-яке бажання. Але людина, яка впіймала рибу, не оцінила цінності життя і бажання риби, і вимагала виконання багатьох своїх бажань. Коли її бажання нескінченно зростали, рибка не змогла виконувати їх більше, і вона повернулася у море. Доля рибки полягала в тому, щоб навчити людей цінувати життя і не вбивати тварин заради власного користування.
Ответ:
1.Бабуся плакала, оскільки відчула біль за свою внучку, яка забула взяти черевички, і не хотіла, щоб їй було холодно.
2.«Родинний інтим» - це затишна, душевна атмосфера, що панує в родинному колі, коли люди відчувають зв'язок та близькість один з одним. Це взаєморозуміння, турбота та увага до потреб інших членів родини.
3.У поезії «Забула внучка в баби черевички» йдеться про зимову пору року, оскільки згадується про сніг та холодний вітер.
4.Жар-птиця опинилася на волі завдяки головному герою, який після багатої мандрівки зміг зловити птаха за його золоті пера і повернутися додому.
5.Після того, як Жар-птиця була зловлена та принесена до царя, вона змогла здійснити бажання головного героя та зникла зі світу людей, повернувшись у свій казковий світ.
6.Події в поезії «Жар-птиця» відбуваються перед Різдвом.
7.У поезії «Підкова» згадується вигаданий персонаж - чорний кіт по імені Мурко.
8.Добрі епітети до образу снігу з поезії «Підкова» можуть бути: "білосніжний", "м'який", "пухнастий", "непорушений".
9.Гном з поезії «Гном у буфеті» може бути уявлений як злий, оскільки він краде їжу, але також може бути сприйнятий як забавний та беззлобний, оскільки він не завдає шкоди людям та забавляється у своєму оселі.
10.Казка про Яяна навчає нас тому, що добро завжди перемагає зло і що не варто заздрити іншим, а краще прагнути досягти своїх мрій чесним шляхом, не шкодуючи зусиль. Також казка надихає нас бути мужніми і ніколи не здаватися перед перешкодами, які нам заважають досягнути мети.
11.Притча - це короткий художній твір, який містить в собі певний вчинок або подію, що має моральний зміст. Він міститься в жанрі народної творчості - казки-притчі. Прочитані твори Емми Андієвської, такі як "Гном у буфеті" та "Казка про яян", мають певний моральний зміст та використовують жанрові ознаки казки-притчі, тому можуть бути віднесені до цього жанру.
12.У казці "Говорюща риба" головна героїня - риба, була особлива тим, що вона могла говорити та виконувати бажання, а також її рідні та друзі вважали її святинею. Але коли риба виконувала бажання людей, її стали сприймати як звичайну рибу та висміювати. Доля спіткала рибу таку, що вона була взята на риболовлю та з'їдена. Моральним змістом казки є попередження про те, що виконання бажань може мати наслідки та не варто забувати про шанування святинь.